پتنت جدید اپل؛ دستگاه های تمام شیشه ای یکپارچه

پتنت جدید اپل؛ دستگاه های تمام شیشه ای یکپارچه

تازگی ها که گوگل نشان داده می خواهد حرف اول را در دنیای تکنولوژی بزند، ولی آیا موفق خواهد بود؟ اپل هم بیکار ننشسته و در حال ثبت پتنت های خودش است. چند روز پیش اپل پتنت جدید فوق العاده جالب و چشمگیری را ثبت کرد. پتنت شماره ۸,۷۷۳,۸۴۸ با عنوان "دستگاه با بدنه ی شیشه ی گداخته شده" یا "Fused glass device housings".

پتنت جدید اپل فرآیند تولیدی را توضیح می دهد که در آن قطعات شیشه ای می توانند توسط گداختن با هم ترکیب شده و پس از آن ماشین کاری شوند. این پتنت نه تنها یکپارچه بودن بدنه شیشه ای بدون درز را انحصاری کرده بلکه درمورد ایجاد برجستگی در قسمت هایی از سطوح شیشه ای و اضافه کردن اجزای داخلی هم صحبت کرده است.

اجازه بدهید در ادامه مطلب با هم به برخی از ویژگی های مربوط به این پتنت نگاهی داشته باشیم.

0appleglasspatent-002
ویژگی لبه های گرد که ممکن است در لبه های ضخیم ماشین کاری شوند.
0appleglasspatent-003
ویژگی بعدی شیشه برجسته ای که ممکن است اطراف یک روزنه روی شیشه تخت را احاطه کند.
0appleglasspatent-005
ممکن است چندین سطح شیشه ای تخت با یکدیگر ترکیب شوند و یک جعبه ۵ وجهی را به وجود بیاورند که قطعات الکترونیکی داخل آن قرار می گیرند.

 

 

0appleglasspatent-006

0appleglasspatent-004 (1)
قسمت های برجسته شیشه ای ممکن است با شیشه گداخته به سطح تخت شیشه ای متصل شوند.
0appleglasspatent-007
برای پنهان کردن دید کاربر، در قسمت هایی که اجزا داخل این بدنه شیشه ای قرار می گیرند، ممکن است از مواد پوششی مات کننده و شیشه های رنگی استفاده شود.

گویا خبر های خیلی خوبی برای طرفداران اپل در راه است. در حالی که اخبار اخیر حکایت از استفاده ی آیفون ۶ از کریستال یاقوت می کند، دیدن نسل بعدی آیفون و چیزهایی که ممکن است با این روش تولید در اپل ساخته شود خالی از لطف نخواهد بود. البته باید دید چه راهی برای باز کردن وسیله هایی که با استفاده از این پتنت ساخته می شود در نظر خواهد گرفت.

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato