هکر پلی استیشن 3 حالا برای گوگل کار می کند

هکر پلی استیشن 3 حالا برای گوگل کار می کند

پروژه صفر گوگل را که به یاد دارید؟ گوگل قصد دارد تمامی حفره های بزرگ اینترنت را پیدا کند و برای اینکار نیاز به نوابغی چون Geo Hotz، هکر معروف پلی استیشن 3 دارد.

نام جورج هاتز ملقب به جئو هاتز، اولین بار در سال 2007 مطرح شد، زمانی که وی برای اولین بار آیفون را جیلبریک کرد. 3 سال بعد و در سال 2010، وی اعلام کرد که با موفقیت پلی استیشن 3 را هک کرده، کنسولی که به مدت 4 سال، هیچ هکری موفق به در خطر انداختن سیستم امنیتی داخلی آن نشده بود توسط جورج هاتز 20 ساله هک شد.

اوایل امسال جورج هاتز یکی از مشکلات امنیتی کروم را به گوگل گزارش کرد و 150 هزار دلار جایزه در ازای تلاشی که کرده بود دریافت کرد. احتمالا پس از این اتفاق، گوگل هاتز را زیر نظر داشته تا اینکه تیم پروژه صفر را تشکیل داده.

پس از خاتمه یافتن پرونده شکایت سونی از هاتز در سال 2011، وی با مجازاتی مواجه شد و قسم یاد کرد که دیگر هیچ یک از محصولات این شرکت را هک نکند. چند ماه بعد، وی به دفتر آمریکای سونی دعوت شد تا با مهندسین این کمپانی در مورد متودهای خودش صحبت کند. پس از آن وی در خفا به کالیفورنیا رفت تا با فیسبوک کار کند ولی 8 ماه بعد این شرکت را هم ترک کرد.

این طور که به نظر می رسد تیم پروژه صفر گوگل تشکلی قدرتمند از نوابغ دنیای هک خواهد بود. البته با توجه به سوء پیشینه هاتز به نظر نمی رسد وی مدت زمان زیادی این تیم را همراهی کند.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.