ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

۲۰هزار کارمند ناراضی از اپل شکایت کردند

اپل اخیرا مورد بازخواست حقوقی تعدادی از کارکنان اش شده است. بنا به گزارش وال استریت ژورنال، دادگاه عالی کالیفرنیا این خبر را تایید کرد و گفت این غول تکنولوژی، توسط ۲۰ هزار کارمند خود مورد ...

حامد پورحسینی
نوشته شده توسط حامد پورحسینی | ۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۰

اپل اخیرا مورد بازخواست حقوقی تعدادی از کارکنان اش شده است. بنا به گزارش وال استریت ژورنال، دادگاه عالی کالیفرنیا این خبر را تایید کرد و گفت این غول تکنولوژی، توسط ۲۰ هزار کارمند خود مورد شکایت قرار گرفته، چرا که اپل زمان استراحت، معافیت ناهاری و همچنین حقوق نهایی آنها را نادیده می گیرد.

این کارمندان افراد شاغل در اپل استورها، مراکز تماس و همچنین تعدادی از مهندسین این شرکت هستند که درآمدشان ساعتی حساب می شود. آنها ادعا می کنند اپل آگاهانه به قوانین کار ایالت کالیفرنیا بی توجهی می کند. طبق آن قوانین، کارمندان در چند نوبت از جمله زمان ناهار، اجازه استراحت دارند.

وکیل مدافع شاکیان، تایلر بیلانگ به وال استریت ژورنال گفت: "اغلب کارگران برای ۷ الی ۸ ساعت امکان استراحت جهت غذا خوردن ندارند و گاهی حتی این عدم اجازه به کل روز تبدیل می شود!"

همچنین این کارگران گفته اند که اپل به وضوح آنها از اظهار نظر در مورد سیاست های نیروی کار این شرکت منع کرده و تهدید کرده که در صورت انجام این کار، موقعیت شغلی خود را به خطر می اندازند.

این دعوای حقوقی درست در زمانی گریبانگیر اپل شده که هنوز یک پرونده دیگر که آن هم از طرف کارمندان این شرکت است، روی میز دادگاه وجود دارد. سال گذشته تعدادی از کارکنان فروشگاه های اپل شکایتی مبنی بر بررسی روزانه کیف های آنان برای مقابله با دزدی های احتمالی تقدیم دادگاه کردند. این بازرسی ها دو نوبت در روز انجام می شود و هربار حدود نیم ساعت به طول می انجامد و در این مدت کارکنان در یک صف می ایستند. ضمن اینکه زمان صرف شده برای این موضوع در حقوق ساعتی افراد درج نمی شود.

در اکتبر سال گذشته هم کارمندان چهار شرکت اپل، گوگل، اینتل و ادوبی شکایتی را علیه آنها ثبت کردند. آنها مدعی بودند این شرکت ها به دلیل عدم استخدام رسمی کارمندان یکدیگر، دستمزدها را پایین نگه داشته اند. جمع شاکیان این پرونده هم حدود ۶۵هزار نفر شدند.

اما شکایت جدید علیه اپل مبنی بر عدم معافیت های ناهاری و حقوق نهایی برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ مطرح شد، که البته سرنوشت و میزان خسارت وارد شده به شاکیان هنوز مشخص نیست.

مطمئنا این مسائل حقوقی برای هیچ شرکتی وجهه خوبی ندارد. باید دید اپل چه واکنشی نسبت به طرح دعوی جدید نشان می دهد. در هر صورت خبرهای بعدی را به اطلاع شما خواهیم رساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (20 مورد)
 • محمد کاظمی
  محمد کاظمی | ۱ مرداد ۱۳۹۳

  این کارگران در آمریکا هستن یا چین؟

 • jahanjkb
  jahanjkb | ۱ مرداد ۱۳۹۳

  کارمندان یه شرکتی مثل سامسونگ انقد از شرکتشون راضین و حاضرن هرکاری واسش انجام بدن مثل پس دادن پاداشهاشون اونوقت کارمندان شرکت اپل میان شکایت میکنن واقعا واسه این اپل متاسفم فقط بلده پول زور بگیره ناکس ...

 • Ali
  Ali | ۱ مرداد ۱۳۹۳

  اینو مینویسم تا ادمین ببینه.
  جدیدا برای هر پستی که میدم مشکل تایید توسط ادمین داره.
  اگه میشه رفعش کنید

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی