جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

نکاتی مهم در رابطه با کار در خانه

شاید شما هم در بخش هایی از زندگی کاری تان یا حتی همین حالا به دلایلی مشغول کار در خانه باشید. مزایا و معایب کار در خانه بسیار متفاوت از محل کار است. خصوصیات کار در خانه ممکن است روی بازدهی تاثیر داشته باشد، به همین دلیل برای بهبود راندمان به هنگام کار در خانه بد نیست از برخی نکات آگاه باشید.

بخشی در خانه را به دفتر کار تبدیل کنید
شما باید به هنگام کار در خانه محیطی با کمترین میزان حواس پرتی ایجاد کنید که بتوانید بهتر کار کنید. معمولا در اکثر محل های کاری، سر و صدا کمترین حد ممکن را دارد، اما در خانه اینگونه نیست. تمرکز روی کار به موارد بسیاری وابسته است. ایجاد محیطی شبیه دفتر کار، در خانه، بر روی عملکرد شما موثر است. میز و صندلی کارتان را به یک اتاق یا بخشی از خانه ببرید که کمترین سر و صدا و بیشترین سکوت ممکن را داشته باشد.

همچنین اگر فرزندان کم سن و سال دارید لازم است به آنها بفهمانید که وقتی شما مشغول کار هستید باید کمی رعایت شما را بکنند. همچنین می توانید از همسرتان بخواهید در طول مدت زمانی که کار می کنید با توجیه بچه ها و سرگرم کردن آنها به شما کمک کند.

برای مطالعه ی سایر نکات از شما دعوت می نمائیم تا در ادامه ی مطلب با دیجیاتو همراه شوید.

بهترین صندلی را برای کار در خانه انتخاب کنید
یک صندلی مناسب برای کار ممکن است چند صد هزار تومان قیمت داشته باشد اما داشتن آن از الزامات است. شما قرار است ساعت ها روی صندلی نشسته و کار کنید و داشتن یک صندلی خوب از هر جهت برای شما و کارتان جنبه مثبت دارد.

چنین صندلی ای بهتر است همه اهرم های مربوط به تنظیم ارتقاع، زاویه پشت، تنظیم میزان نرمی یا سفتی و سایر اهرم های تنظیم را داشته باشد.

سعی کنید نسبت به ساعت کارتان دقیق باشید
بزرگترین تله ای که اغلب افراد در آن می افتند این است که تصور می کنند کار در خانه به این معنیست که هر زمان که بخواهند می توانند کار کنند! اما این تصور اشتباه است.

سعی کنید حتما ساعت کاری مشخص با رئیس تان یا برای خودتان تعیین کنید و وقتی که باید برای کار بگذارید را به همان ساعات محدود کنید. برای مثال اگر صبح را انتخاب می کنید، پس از بیداری و آماده شدن، کار را شروع کنید و تا پایان ساعت معقول و مشخصی که تعیین کرده اید، مشغول کار شوید. دقیقا گویی که برای کار به اداره یا محل کارتان میروید. بدین ترتیب نه تنها اوقات آزاد بیشتری برای رسیدگی به سایر امور زندگی تان دارید، بلکه از بروز مسائل منفی مانند زدگی از کار یا افسردگی به واسطه کار نامنظم نیز پیشگیری کرده اید.

تا می توانید به خود استراحت های کوتاه دهید
بسیاری از افراد به هنگام کار، احتمالا برای مدت زمان های طولانی درگیر کار می شوند. شاید به نظر شما این نشانی از بازدهی بالا باشد، اما در دراز مدت منجر به بروز برن اوت در شما می شود.

مهم نیست در طول این استراحت های کوتاه چه کاری انجام می دهید. می توانید در حیاط یا خانه برای دقایقی قدم بزنید، به بهانه آب خوردن به آشپزخانه بروید، چند خط کتاب بخوانید و هر کار دیگری غیر از کارکردن انجام دهید. نکته مهم، آزاد کردن ذهن از آنچه مشغولش بودید است. در این صورت ذهن شما دوباره پس از بازگشت به کار آماده است و اینگونه بازدهی شما در درازمدت بسیار بیشتر خواهد بود.

هر روز با همکاران خود در تماس باشید
قرنطینه شدن عامل تخریبی ای فعال، برای کسانی است که در خانه مشغول کار هستند. و یکی از بهترین کارها جهت جلوگیری از آن، تماس صوتی یا تصویری با همکاران تان است. حتی می توانید به بهانه همکاری در انجام بخشی از کار یا برای محول کردن برخی کارها به همکاران، این ارتباط را به صورت صوتی یا تصویری ایجاد کنید.

این مساله به همکارانتان هم کمک می کند شما را از یاد نبرند. همچنین باعث می شود شرایط کار در خانه بیشتر و بیشتر به شرایط محل کار شبیه شود.

طوری رفتار کنید که انگار در محل کارتان هستید
علاوه بر نکات فوق، موارد بسیاری به هنگام کار در خانه هستند که باید رعایت کنید تا بتوانید بین زندگی شخصی و شغلی تان مرز قائل شوید. آنها که اشاره شد، مهمترین نکاتی بودند که باید برای شروع رعایت کنید. اما کلید اصلی این است که شما به کارتان در خانه مانند کار در یک محل کار نگاه کنید. شاید مکان ها متفاوت باشند، اما کار همان کار است.

اگر کار شما اجازه می دهد، شاید بتوانید در محلی خارج از خانه بهتر کار کنید؛ برای مثال در کافی شاپ یا مکان های دیگر. بله؛ در بعضی مواقع این مورد به شدت جوابگوی بازدهی مورد نیاز شماست.

شاید موارد فوق به شما کمک کنند، اما به هر شکل موقعیت هر فرد که می خواهد در خانه کار کند، ممکن است منحصر به فرد باشد. اگر شما هم در خانه برای خودتان یا یک شرکت کار می کنید، تجربیات خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

۱۰ مدیر زن از رازهای موفقیت شان در رهبری می گویند

این خانم مدیرها مسئولیت موفقیت و شکست خود را پذیرفته اند و حالا هم می خواهند یکی دو تا از اسرار موفقیت شان را به ما یاد بدهند. برای رسیدن به نوآوری در هر زمینه ای، به رهبرانی نیاز داریم که از متفاوت فکر کردن و رهبری متمایز نسبت به سایرین نهراسند.موفق ترین رهبران همگی به خوبی... ادامه مطلب

آیا محتوای شما ارزش دانلود کردن را دارد؟

یک استراتژی با کیفیت بازاریابی محتوایی بخش های سیال زیادی دارد که هر یک از آنها برای موفقیت تلاش های شما حیاتی هستند. با در نظر گرفتن این نکته که تنها ۳۰ درصد از بازاریابان B2B سازمان های خود را در زمینه ی بازاریابی محتوایی اثربخش توصیف می کنند، به طور قطع زمان آن فرا... ادامه مطلب

10 دلیل متقاعد کننده برای استخدام درونگرا ها

اکثر شرکت ها تمایل دارند خوش سر و زبان هایی را استخدام کنند که توانایی های رهبری خوبی از خود نشان می دهند. به بیان دیگر شرکت ها «برونگرا» ها را برای استخدام ترجیح می دهند.اما طبق یافته های رادنی اندرسون، مدیر عامل یک کسب و کار و کسی که خودش را درونگرا می داند،... ادامه مطلب

نگاهی به اولین نقطه عطف در زندگی میلیاردر های معروف

بسیاری از انسان های موفقی که می شناسیم تفاوت چندانی با ما ندارند، آنها به دفعات تلاش کرده و شکست را تجربه نموده اند ولی با هر بار شکست از پا ننشسته و دوباره راه دیگری را انتخاب کرده اند و شاید این مسئله یکی از دلایل اصلی موفقیتشان باشد.معمولاً در زندگی هر یک از... ادامه مطلب

10 کاری که برای رسیدن به موفقیت هرگز نباید انجام دهید

شاید هوشمندانه ترین کاری که هر فرد می تواند در زندگی اش انجام دهد این است که موجبات موفقیت دیگران را فراهم نماید چراکه از این طریق راه را برای پیروزی خودش هم هموار خواهد کرد.برای این منظور لازم است قدم هایی را بردارید و کارهایی را انجام دهید که شاید تا به حال به انجامشان... ادامه مطلب

از بی خانمانی تا مدیر عاملی

شاید فکر کنید رسیدن از درجه ی دستیاری به مدیر عاملی، بزرگ ترین داستانی است که در دنیای کسب و کار خواهید شنید. اما در مورد بی خانمانی در 16 سالگی و رسیدن به مدیر عاملی یکی از بزرگترین شرکت های تغذیه و مواد غذایی ظرف چند دهه چه نظری دارید؟این داستان زندگی دیوید سندوال... ادامه مطلب

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x