مدیریت رمز های عبور در iOS 8 متحول می شود

مدیریت رمز های عبور در iOS 8 متحول می شود

هنگامی که در پاییز امسال iOS 8 توسط اپل معرفی شود، کاربران آیفون این شانس را دارند تا سیستم مدیریت رمز های عبور خود را با راهکار های جدیدی تجربه نمایند. اپلیکیشن معروف ۱Password که یکی بهترین برنامه های مدیریت رمز های عبور برای iOS به شمار می رود، به تازگی اعلام کرده که در نسخه جدید سیستم عامل آیفون، می تواند به برنامه های دیگر متصل شود.

در کنفرانس WWDC 2014 اپل سیستمی را معرفی کرد که به کمک آن اپلیکیشن های iOS می توانند با یکدیگر صحبت کنند و به تبادل امن اطلاعات بپردازند. ۱Password نیز از این فرصت استفاده کرده و ترتیبی داده است تا کاربرانش بتوانند به راحت ترین شکل ممکن از خدمات این مجموعه استفاده نمایند.

در واقع با سیستم جدید، کاربر دیگر نیازی ندارد برای استخراج پسورد خود از محیط برنامه ای که با آن مشغول کار است، خارج شود. این سیستم به شما اجازه می دهد تا از منوی تنظیمات، رمز عبور را از ۱Password فراخوانی کنید و آن را در اپلیکیشن مورد نظر، استفاده نمایید.

برای کسانی که با ۱Password آشنایی ندارند، باید بگوییم که این برنامه عملکردی مشابه با LastPass دارد و کلیه رمز های عبور شما را در خود ذخیره می کند. بدین ترتیب شما نیازی به حفظ کردن پسورد حساب های مختلف پیدا نمی کنید و می توانید پیچیده ترین رمز های عبور ممکن را برای آن ها در نظر بگیرید. با استفاده از این اپلیکیشن، تنها لازم است تا رمز عبور ورود به محیط ۱Password را به خاطر بسپارید و دیگر ذهن خود را درگیر رمز های مختلف نکنید.

جالب اینکه ۱Password از قابلیت TouchID نیز نهایت بهره را برده است. اگر به خاطر داشته باشید، اپل پیش از این اعلام کرده بود که اپلیکیشن های سوم شخص می توانند به سیستم تشخیص اثر انگشت آیفون متصل شوند. ۱Password هم از این موضوع استفاده کرده و دسترسی به رمز های ذخیره شده را منوط به اثر انگشت کرده است.

در ویدیو زیر می توانید نحوه کارکرد ۱Password در iOS 8 را مشاهده نمایید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/1Password App Extension for iOS.mp4"]

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato