گزارش مالی سه ماهه اول سونی اعلام شد؛ ۲۶۵ میلیون دلار سود خالص

گزارش مالی سه ماهه اول سونی اعلام شد؛ ۲۶۵ میلیون دلار سود خالص

چند سال پیش نام سونی مترادف بود با زیان و ضرر. شرکت ژاپنی که زمانی بر قله دنیای تکنولوژی قرار داشت، به ناگه درون چنان باتلاقی فرو رفت که همگان آینده ای به جز مرگ برایش متصور نبودند. ژاپنی ها اما با سخت کوشی و پشتکار مثال زدنی خود، بار دیگر توانستند ورق را به نفع خود برگردانند.

شاید سونی هنوز به دوران طلایی خود باز نگشته باشد، اما حداقل دیگر از آمار منفی خبری نیست و گزارش مالی این شرکت نشان می دهد که ژاپنی های بار دیگر توانسته اند شرکت محبوب خود را به سود دهی رسانند.

بر اساس گزارش سونی از سه ماهه اول مالی، این شرکت توانسته سود خالص ۲۶۵ میلیون دلار را به دست آورد. PlayStation 4 و Sony Pictures بخش هایی بوده اند که پر رنگ ترین نقش را در موفقیت سونی ایفا کرده اند. عرضه نسل جدید کنسول بازی پلی استیشن به همراه ارائه فیلم های موفقی همچون Amazing Spider-Man 2 و 22jump street از عواملی هستند که فروش بالایی را برای سونی به همراه آورده اند.

بر خلاف بخش های اشاره شده در بالا، دپارتمان موبایل سونی نتوانسته عملکرد خوبی را از خود نشان دهد. محصولات Xperia در حال حاضر برای شرکت ضرر ده هستند و به احتمال زیاد این روال خود را تا پایان سال نیز ادامه می دهند.

در صورت تمایل می توانید گزارش کامل سونی از وضعیت مالی خود را در این فایل PDF مطالعه نمایید.

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.