آیا تبلت ها می توانند با تطبیق قدرت دید کاربران نیاز آنها به عینک را مرتفع کنند؟

مقاله جالبی در سایت TabTime منتشر شده که از آینده ای جذاب برای کاربران عینکی تبلت ها نوید می دهد. در ایده ای که در این مقاله درباره اش بحث شده امکان تطبیق نمایش صفحات تبلت ها با قدرت دید کاربران مورد توجه قرار گرفته است. بحث مذبور در واقع بر عدم نیاز به عینک برای کاربرانی با چشمان ضعیف تمرکز دارد.

Tablet user with glasses

ظاهرا دانشمندان و محققانی از دانشگاه های برکلی و MIT در حال کار بر روی تکنولوژی ای هستند که امکان تصحیح نمایش متون و تصاویر را داشته باشد. امکانی که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به استفاده از لنز یا عینک بتوانند به خوبی محتوا و متون نمایش داده شده در تبلت ها را مشاهده کنند.

TabTime در این رابطه نوشته:

«تکنولوژی مورد استفاده، قدرت ارائه نرم افزارها و الگوریتم هایی را دارد که با تنظیم میزان نور خروجی و تغییر شکل طبیعی تصاویر بسته به کیفیت دید کاربر، تصاویر را برای هر چشمی واضح کند. این تکنولوژی می تواند با تعدیل نمایش تصویر، شرایطی را محیا کند که نیاز به استفاده از عینک را به هنگام کار با این ابزارها مرتفع می کند.»

screen-shot-2014-07-30-at-3.57.30-pm

تا ۱۰ روز دیگر (در دوازدهم آگوست) تیم محققین مشغول بر روی این ایده، نمونه ای اولیه از آن را در کنفرانس و نمایشگاه کامپیوتری و تکنیک های تعاملی در ونکوور کانادا به نمایش خواهند گذاشت.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟