افزوده شدن کنترلرهای جدید به پشت آیپد بر مبنای پتنت جدید اپل

افزوده شدن کنترلرهای جدید به پشت آیپد بر مبنای پتنت جدید اپل

در حالی که تبلت های امروزی ما با تاچ اسکرین هایی که در قسمت جلویی خود دارند هزاران کار مختلف را انجام می دهند، قسمت پشتی آنها یا در اصل پشت بدنه ی آنها کار خاصی را انجام نمی دهد. ولی حالا به نظر می رسد اپل نیز متوجه این قضیه شده و قصد دارد در مورد آن کاری انجام دهد.

اپل اخیراً پتنتی را به ثبت رسانده که بر مبنای کانسپت یا طرح مفهومی نمایش داده شده در اسناد مرتبط به آن، سنسورها در ردیف های منظم خطی در پشت تبلت قرار گرفته اند و استفاده از آیپد را بهینه تر می نمایند. بر مبنای چنین پتنتی آیپد می تواند مورد توجه قشر جدیدی از کاربران، مثلاً کسانی که به بازی های پیچیده تر ولی با شیوه های کنترلی ساده تر علاقه مند هستند قرار گیرد.

در حال حاضر تنها شیوه ی کنترلی بسیاری از بازی های موبایل مرتبط به پلتفرم اپل از طریق لمس صفحه ی نمایش است. از آنجایی که ابزارهای موبایل فاقد کنترلر های فیزیکی هستند بهره گیری از نوع جدیدی از کنترلرها در پشت این ابزارها می تواند تجربه ی بازی کردن توسط آنها را بیشتر به کنسول های بازی نزدیک نماید.

آیپد به عنوان دومین محصول درآمدزای اپل در روزهای جاری اندکی کاهش فروش را تجربه می نماید، و شاید وارد کردن قابلیت های جدید این چنینی باز بتواند مشتریان را به خرید مجدد این محصول یا ارتقای محصولات مشابهی که قبلاً تهیه کرده اند ترغیب نماید.

پتنت یاد شده همچنین به روشی اشاره می نماید که در آن کاربر اجازه می یابد بدون نگاه کردن به کیبرد اقدام به تایپ کند، اپل تا کنون حاضر نشده است توضیحات بیشتری را در مورد این پتنت به رسانه ها ارائه دهد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato