خاتمه یافتن دعاوی حقوقی سامسونگ و اپل در خارج از ایالات متحده آمریکا

خاتمه یافتن دعاوی حقوقی سامسونگ و اپل در خارج از ایالات متحده آمریکا

خاتمه یافتن دعاوی حقوقی سامسونگ و اپل در خارج از ایالات متحده آمریکا

در اقدامی ناباورانه اپل و سامسونگ تصمیم گرفتند تا به کلیه ی دعاوی حقوقی بین خود در خارج از ایالات متحده ی آمریکا خاتمه دهند. البته بین دو شرکت هیچ توافق نامه ی رسمی به امضا در نیامده است و کماکان جدال قضایی بین این دو در کشور آمریکا برقرار خواهد بود.

جدال قضایی بین اپل و سامسونگ در طی چند سال گذشته به شدت جدی بوده است، و هر دو تلاش می کردند تا از مسیر قانون روند حرکتی رو به جلوی طرف مقابل را کند نمایند. بزرگترین برد در این نبردها نصیب اپل شد که در اولین دور از مجموعه دادگاه های یاد شده توانست سامسونگ را متهم به تخلف و پرداخت خسارت یک میلیارد دلاری نماید، حکمی که بعداً با تجدید نظر خواهی سامسونگ قدری از شدتش کاسته شد.

البته سامسونگ همیشه هم بازنده نبوده و همانند اپل توانسته در برخی موارد دادگاه را قانع نماید که پتنت هایش توسط این کمپانی مورد استفاده ی غیر قانونی قرار گرفته است، ولی هرگز پیروزی های برند کره ای در دادگاه با قدرت و جذابیت رقیب آمریکاییش نبوده.

هر دو کمپانی تصمیم گرفته اند به دعواهای حقوقی و قضایی برقرار بین خود در کشورهای، استرالیا، ایتالیا، آلمان، فرانسه، ژاپن، هلند، کره جنوبی و انگلستان که اپل در آنجا شانس زیادی برای پیروزی نداشت خاتمه داده و حداقل فعلاً دیگر اقامه ی دعوا نکنند.

حالا تنها بحث و جدال باقی مانده مرتبط می شود به دادگاهی که بین این دو کمپانی در خاک آمریکا در جریان است، باید دید این دو غول بزرگ دنیای تکنولوژی راضی خواهند شد به این دعوا نیز خاتمه دهند و در راستای توسعه ی بیشتر و دنیای مدرن تر گام بردارند یا خیر.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل