گوگل سرویس پیام رسانی Emu را خریداری کرد؛ منتظر هوشمند شدن چت در گوگل باشید

گوگل سرویس پیام رسانی Emu را خریداری کرد؛ منتظر هوشمند شدن چت در گوگل باشید

در روز چهارشنبه گوگل اعلام کرد که سرویس پیام رسانی هوشمند Emu را خریداری کرده است. این سرویس تا دو هفته دیگر توسط گوگل تعطیل خواهد شد، اما کارشناسان پیش بینی می کنند که تکنولوژی هوشمند Emu به زودی در سرویس های پیام رسانی گوگل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

Emu یک استارت آپ تازه پا بود که اوایل امسال به تازگی از حالت بتا در آمد و خدمات خود را در اختیار عموم کاربران قرار داد. تکنولوژی هوشمند Emu بر اساس متن چت کاربران، خدماتی را به آن ها ارائه می داد. برای مثال هنگامی که از دوستتان می پرسیدید که چه زمانی می تواند برای ناهار به شما ملحق شود، Emu می توانست به صورت خودکار قرار تعیین شده را در تقویم قرار دهد.

جالب است بدانید که گامی هافستینسون، مؤسس و مدیر عامل Emu، خود از کارمندان سابق گوگل بوده و حتی زمانی را نیز در اپل سپری می کرده است. گامی در مدت زمان حضورش در اپل، بر روی Siri کار می کرده و توانسته تجربیات بسیاری را در مورد دستیار شخصی هوشمند به دست آورد.

به نظر می رسد پس از تعطیلی Emu، تکنولوژی این سرویس توسط گوگل در Hangout مورد استفاده قرار گیرد تا بدین طریق کاربران قادر باشند قرار ملاقات ها، یادآوری ها و حتی رزرو رستوران ها را بدون ترک کردن محیط چت، تنظیم نمایند.

در مورد جزییات مالی پیوستن Emu به گوگل اطلاعاتی منتشر نشده است، اما بد نیست اشاره کنیم که Emu در زمان فعالیتش توانسته بود مبلغ ۱.۵ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب نماید.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato