استیو بالمر پس از ۱۴ سال مایکروسافت را ترک می کند تا روی باشگاهش LA Clippers تمرکز کند

استیو بالمر پس از ۱۴ سال مایکروسافت را ترک می کند تا روی باشگاهش LA Clippers تمرکز کند

رئیس سابق مایکروسافت برای تمرکز بیشتر روی تیم بسکتبالش مایکروسافت را ترک می کند. او روز سه شنبه این مساله را در نامه ای به ساتیا نادلا اعلام کرده و گفته که قصد دارد از هیات مدیره شرکت خارج شود.

بالمر در این نامه گفته: «من در این باره فکر کردم و متوجه شدم ادامه کار در شرایط فعلی نشدنی است و بهترین کار برای من خروج از مایکروسافت است.»

بالمر در ادامه گفته: «تا به حال هیچوقت زمان مناسبی برای این حرکت وجود نداشته اما اکنون وقتش رسیده است.»

استیو بالمر در آگوست سال گذشته اعلام کرد که از مدیریت مایکروسافت کنار خواهد رفت تا این غول دنیای نرم افزار بتواند در مسیری تازه با گوگل در دنیای آنلاین وارد رقابت شود. این تصمیم به این معنی بود که در تاریخ این شرکت ۳۹ ساله بالاخره کسی غیر از بیل گیتس و استیو بالمر شرکت را مدیریت خواهد کرد. بیل گیتس نیز در فوریه از اداره شرکت دست کشیده بود اما کماکان از کسانی است که به کمپانی جهت می دهد.

این نامه از بالمر، حدود یک هفته پس از خرید ۲ میلیارد دلاری باشگاه لس آنجلس کلیپرز از دونالد سترلینگ نوشته شده است. او در این نامه ادامه داده که: من مدت زیادی را در مایکروسافت گذرانده ام. اما در شش ماه اخیر و پس از ترک سمت قبلی، بسیار درگیر کارهای متفاوت شدم. باشگاه، روابط اجتماعی، تدریس و مطالعات آتی وقت زیادی برای من باقی نگذاشته است.

به هر حال آقای بالمر کماکان یکی از سهامداران اصلی شرکت است. به گزارش FactSet Research او ۴٫۰۵ درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato