اپرامینی، گزینه انتخابی مایکروسافت به عنوان مرورگر پیشفرض موبایل های غیرویندوزی نوکیا

اپرامینی، گزینه انتخابی مایکروسافت به عنوان مرورگر پیشفرض موبایل های غیرویندوزی نوکیا

اپرا از قراردادی با مایکروسافت خبر داده که بر طبق آن مرورگر اپرامینی به عنوان مرورگر پیشفرض گوشی های غیرویندوزی نوکیا ارائه خواهد شد. این قرارداد تمامی مدل های سری ۳۰+ و ۴۰ و Asha را در بر میگیرد. کاربران فعلی این ابزارها نیز می توانند با ارتقاء نرم افزار گوشی خود مرورگر اپرامینی را به عنوان مرورگر پیشفرض جایگزین نرم افزار فعلی کنند.

به نظر می رسد توسعه دهندگان این مرورگر بیشتر از هر کسی از این توافق خوشحال باشند. به گفته آنها این قرارداد برای ۱۰ سال پا بر جا خواهد بود. توافق صورت گرفته به اپرا کمک می کند در بازار ۶٫۵ درصدی فعلی اش در میان مرورگرهای موبایل سهم بیشتری داشته باشد.

opmicnok

طبق گزارش سه ماهه دوم امسال توسط شرکت نروژی اپرا، رشد این مرورگر مثبت بوده و بیش از ۲۷ میلیون دلار سود برای اپرا به همراه داشته است که ۲٫۳ میلیون دلار بیشتر از بازه زمانی مشابه در سال گذشته بوده است.

اپرامینی از بهترین مرورگرها در بسیاری از پلتفرم های موبایل است. این مرورگر که از سیستم ابری اپرا بهره می برد حجم صفحات وب را تا ۹۰ درصد فشرده می کند که به سرعت مرور وب روی موبایل از طریق این مرورگر کمک ویژه ای می کند و نتیجه تجربه کاربری بهتر در استفاده از آن است. با وجود اینکه مرورگر Xpress از نوکیا نیز به صورت مشابهی به فشرده سازی اطلاعات وبسایت ها می پردازد، ظاهرا از نظر مایکروسافت، اپرامینی گزینه بهتری به نظر می رسد.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato