تبلت های با قابلیت برقراری تماس صوتی در حال محبوبتر شدن هستند

تبلت های با قابلیت برقراری تماس صوتی در حال محبوبتر شدن هستند

تبلت های با قابلیت برقراری تماس صوتی در حال محبوبتر شدن هستند

ایده برقراری تماس تلفنی از طریق تبلت هنوز هم ایده ای نو است اما به نظر میرسد محبوبیت ابزارهایی با این قابلیت -حداقل در آسیا- رو به افزایش است. البته این مساله شاید چندان هم عجیب نباشد، چرا که به نوعی رفتاری طبیعی در بسیاری نقاط به حساب می آید.

در آسیا -و البته به جز ژاپن- محبوبیت فبلت ها به شدت رو به رشد است. یک نظریه این است که کاربران تلفن های هوشمند در بسیاری کشورهای آسیایی امکان مالی خرید دو ابزار در جایگاه تلفن و تبلت را ندارند، پس خرید یک فبلت برای آنها ایده آل و مناسب است.

به هر حال طبق آمارهای منتشره توسط IDC، به نظر می رسد کاربران بیشتری به دنبال تبلت هایی با قابلیت برقراری تماس صوتی هستند. بر اساس این گزارش، در فصل دوم ۲۰۱۴ بیش از ۱۳٫۸ میلیون تبلت در آسیا -بدون در نظر گرفتن ژاپن- فروخته شده که ۲۵ درصد آنها امکان برقراری تماس صوتی نیز داشته اند. این رقم افزایش رشد ۶۰ درصدی را در فروش این دسته از تبلت ها نشان می دهد. همچنین در برخی بازارها مانند هند و اندونزی، بازار خرید تبلت های با قابلیت برقراری تماس تلفنی تا ۵۰ درصد نیز افزایش یافته است.

البته مشخص است که همه تبلت های مذکور مجهز به سیستم عامل اندروید هستند چرا که iOS و ویندوزفون کماکان تبلت های با امکان برقراری تماس صوتی را تولید و عرضه نکرده یا در تبلت های فعلی شان این امکان را نگنجانده اند.

آیا شما هم از تبلت خود برای تماس گرفتن با دوستان تان استفاده می کنید؟

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل