همه چیز درباره آیفون 13
سامسونگ تامین کننده چیپ های رم آیفون ۶ خواهد بود

سامسونگ تامین کننده چیپ های رم آیفون ۶ خواهد بود

منبعی قابل اعتماد در خارج از آسیا گفته که سامسونگ به عنوان تامین کننده چیپ های رم آیفون ۶ همکاری اش را با اپل ادامه خواهد داد. پیش از این از کاهش فروش چیپ های پردازشی و حافظه سامسونگ و تمایل اپل به همکاری با سایر تامین کنندگان اخبار متعددی در این حوزه منتشر شده بود.

بر اساس گفته های منبع این خبر که نامش فاش نشده، اپل از سال گذشته به طور جدی در پی یافتن جایگزینی برای سامسونگ جهت تامین برخی قطعات ابزارهایش است. قطعاتی مانند پردازنده ها، رم، حافظه های فلش و باتری از این جمله هستند.

اگر به یاد داشته باشید پیش از این و در سال ۲۰۱۳ اپل سامسونگ را از میان تامین کنندگان رم ابزارهایش خارج و Hynix و Elpida Memory را جایگزین کرده بود.

اما درصورت صحت این خبر، به نظر می رسد رابطه اپل و سامسونگ پس از چندین و چند جنگ پتنتی مجددا در حال بهبود است.

در سوی دیگر ماجرا، سامسونگ از بزرگترین تولیدکنندگان چیپ برای موبایل هاست. اما اپل قصد دارد تولید چیپ های پردازشی محصولات خود را به TSMC بسپارد که احتمالا پردازنده A8 در میان آنهاست.

اپل آیفون ۶ را تا دو هفته دیگر و احتمالا در دو مدل ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی معرفی می کند که پردازنده A8 با حداقل قدرت پردازش ۲ گیگاهرتز برای هر هسته از خصوصیات سخت افزاری احتمالی آنها خواهد بود. همچنین بهبود دوربین و طراحی جدید از سایر خصوصیات اصلی این محصولات خواهد بود.

نظرات ۲۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato