همه چیز درباره آیفون ۱۱

ده صفت انسان های بسیار موفق

چه کارهایی باید کرد تا به موفقیت دست پیدا کنیم؟ چه صفاتی را در خودمان به وجود بیاوریم و تقویت کنیم؟ پاسخ ما در دستان کسانی نهفته است که در زمینه های مختلف موفق بوده اند. شاید این صفات به نظر ساده و پیش پا افتاده بیایند، اما اگر کامل و درست آن ها را در خودتان ایجاد کرده و به کار بگیرید، منجر به نتایج قابل توجهی خواهند شد.

اگر واقعا می خواهید فرد موفقی باشید، باید روح خودتان را شخم بزنید، پرورش داده و به آن رسیدگی کنید. همانطور که برای پر محصول بودن یک زمین این کار را می کنند.

ویژگی هایی که در اینجا ذکر شده است، توسط افراد موفق از جای جای دنیا با ما به اشتراک گذاشته شده اند. این ویژگی ها ناگهانی و تصادفی به وجود نیامده اند، بلکه یک روز از یک جایی تصمیم گرفته و آغاز شده اند.

به خاطر داشته باشید: اگر شما به گونه ای زندگی کنید که بیشتر مردم زندگی می کنند، چیزهایی به دست می آورید که بیشتر مردم به دست می آورند. اگر با همه چیز کنار بیایید و قانع باشید، یک زندگی پر از قناعت خواهید داشت. اگر هر روز بهترین چیزی که می توانید باشید را از خودتان به نمایش بگذارید، بهترین زندگی که می توانید داشته باشید نصیبتان خواهد شد.

در ادامه رفتارهایی را خواهیم دید که انسان های بسیار موفق در وجودشان پرورش می دهند. شما چند تا از این 10 مورد را دارید؟

1- پیش روی

مصمم هستید که سخت کوش تر از بقیه باشید، و اطمینان حاصل کنید که کارها انجام می شود، و وقتی می بینید همه چیز کامل است، به خودتان می بالید. می توانید هر موقع که بخواهید شارژ شوید. شما با هدف به پیش می روید و خودتان را با بهترین ها تطبیق می دهید.

2- خود اتکایی

مسئولیت پذیر و پاسخگو هستید. تصمیمات سخت می گیرید و پای تصمیمتان می ایستید.

3- قدرت اراده

شما قدرت این را دارید که به جای مردد ماندن و تعلل در انجام کارها، خودتان را درگیر کرده و وارد مهلکه شوید. هر گاه اراده کنید، انجامش می دهید. بزرگترین دستاوردهای دنیا نصیب آنانی شده است که روی اهدافشان تمرکز کرده و در تلاش و کوشش خود مداومت به خرج داده اند.

4- صبر

صبور بودن را می پذیرید و می دانید که در هرچیزی شکست و ناکامی هم وجود دارد. برای رسیدن به چیز های خوب باید سختی کشید و گاهی متحمل ضرر و زیان هم شد.

5- درستکاری

این صفت، قابل گفتن نیست، اما یکی از مهمترین ویژگی هایی است که شما باید در وجود خودتان پرورش دهید. صداقت، برترین سیاست در هر کاری است که قصد انجام دادنش را دارید. درستکاری، عزت می آفریند و شخصیت شما را معرفی می کند.

6- اشتیاق

اگر می خواهید موفق باشید، اگر می خواهید زندگی کنید، این شور و اشتیاقتان است که شما را به سر منزل مقصود می رساند. زندگی 10 درصد اتفاقاتی است که تجربه می کنید، و 90 درصد بقیه پاسخ هایی هستند که شما به این اتفاقات می دهید.

7- ارتباط

شما می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. این باعث می شود که به بهترین و مهمترین قسمت هر چیزی که می خواهید، سریعتر دست پیدا کنید.

8- خوشبینی

شما می دانید که در این جهان خوبی های زیاد و دستاورد های فراوانی برای دست یابی وجود دارد. آنچه که ارزش جنگیدن دارد را نیز می شناسید. خوشبینی یک استراتژی برای ساختن آینده ای بهتر است؛ باور دارید که آینده می تواند بهتر از این ها باشد، پس قدم بر می دارید و مسئولیت می پذیرید تا آینده را آنچنان خوب که می تواند باشد، بسازید.

9- اعتماد به نفس

به خودتان اعتماد دارید، به همین سادگی. هنگامی که این اعتماد و ایمان غیر قابل خدشه به خودتان را دارید، یک قدم به موفقیت نزدیک تر هستید.

10- درک متقابل

کار می کنید تا درک کنید و به کسانی که با شما ارتباط دارند توجه می کنید. مهمترین قسمتش این است که توانایی دارید حرف های ناگفته را بشنوید. جایی که درک وجود دارد، اعتماد و احترام هم به دنبالش می آید.

هیچ کس برای انسان معمولی بودن برنامه نمی ریزد. معمولی بودن هنگامی پیش می آید که شما برنامه ای ندارید. اگر می خواهید موفق باشید، رفتارهایی که شما را به موفقیت می رسانند در پیش بگیرید، و به گونه ای برنامه بریزید که این رفتارها جزئی از زندگی روزانه تان بشوند.

فروتن و بزرگ باشید. شجاع و مصمم. وفادار و بی باک. این ها صفاتی است که در ذات شما نهاده شده و همیشه هم وجود داشته است. آن ها را تقویت کنید.

مطالب مرتبط

5 راهکار بی دردسر برای سحرخیز شدن

آیا صبح زود بیدار شدن، با وجود علاقه ای که به این کار دارید برای شما هم عذاب آور است؟ پس شما هم خوب می دانید که زود بیدار شدن، بهره وری، تمرکز و انگیزه تان را بالا خواهد برد. درست به همین دلیل است که کارآفرینان موفقی مثل ریچارد برانسون و مدیرعامل های شرکت... ادامه مطلب

۱۰ تفاوت کارآفرینان واقعی و غیرواقعی

این روزها همه به نوعی خود را کارآفرین و فعال در این حوزه می دانند. هر کسی فکر می کند که ایده ای هوشمندانه دارد و امیدوار است روزی آن را به ثمر نشاند. اما در حالی که همه می خواهند به موفقیت برسند، تنها تعداد کمی از افراد روی خوش داستان را می بینند.... ادامه مطلب

سوالاتی که باید قبل از راه اندازی کسب و کار در سال جدید از خود بپرسیم

آیا در صدد راه اندازی کسب و کار خودتان در سال پیش رو هستید؟ تنها شما چنین ایده ای ندارید، هرساله با آغاز سال جدید کارکنان CorpNet _ بانک مشاغل اینترنتی _ شاهد بیشترین افزایش تعداد راه اندازی مشاغل در اولین ماه سال هستند. سال جدید و شروعی تازه، چه چیزی می تواند دلگرم کننده... ادامه مطلب

راه حل برقراری تعادلی بهتر میان کار و زندگی، اوقات فراغت بیشتر نیست

امریکایی ها در میان کشورهای غربی بیشترین زمان را به کار کردن می گذرانند و بسیاری از آنان مدام درگیر این مسئله هستند که تعادلی مطلوب میان کار و زندگی شخصی خود برقرار کنند. در نتیجه این تمایل به صورت طبیعی در میان آنان وجود دارد که ایراد را «کمّی» بدانند: خیلی از کسانی که... ادامه مطلب

10 نشانه بر اینکه از آنچه فکر می کنید موفق تر هستید

نکته ی خنده داری که در مورد موفقیت وجود دارد این است که هیچ کس نمی تواند بر سر تعریف آن با بقیه به توافق صد درصد برسد. تعریف یک زندگی خوب از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ ممکن است یک نفر به ترقی شغلی اولویت بیشتری بدهد در حالی که دیگری ممکن است رسیدگی... ادامه مطلب

بیل گیتس و سه درس مهمی که در رابطه با تجارت از وارن بافت آموخته

در ایالات متحده افراد کمی وجود دارند که می توان آنها را از لحاظ میزان موفقیت هم رده با بیل گیتس دانست ولی این بدان معنی نیست که این چهره ی مشهور ۵۸ ساله همه چیز را بداند و از یادگیری دست بکشد.گیتس می گوید همواره در زمینه های مختلف در حال آموختن است و تجارت... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x