ساعت G Watch R ال جی از نمای نزدیک [عکس و ویدئو]

ال جی با معرفی G Watch R به عرصه ساعت های هوشمند گرد وارد شد. اما به این ساعت که بر پایه Android Gear ساخته شده واقعا چه قابلیت هایی اضافه شده است.

نسخه اصلی G Watch قیمتی بالا، باتری ای نسبتا ضعیف و طراحی ای نه چندان دلچسب داشت اما چندین ماه بعد از آن، ال جی با رونمایی از G Watch R اولین ساعت هوشمند گرد خود را معرفی کرد. البته متاسفانه باتری در این نسخه هم تغییر محسوسی نکرده و نهایتا تا دو روز برای کاربر کار می کند، اما ال جی خبر از افزایش قیمت این نسخه نسبت به G Watch داده است.

p9040064-1

اما از هر چه که بگذریم، این ساعت بسیار زیباتر طراحی شده و به نظر می رسد. صفحه آن نمایشگری با قطر ۳۲۰ پیکسل است و قاب آن از جنس استیل ساخته شده. همچنین این مدل با چرمی با کیفیت و در رنگ های مشکی و قهوه ای ارائه می شود.

در مجموع این نسخه با وجود قیمت بیشتر، حس بسیار بهتری نسبت به نسخه پیشین به کاربر می دهد. صفحه نمایش آن ۱٫۳ اینچی است، اما قطر صفحه ساعت به همراه قاب آن حدود ۴۶٫۴ میلیمتر است که اندازه ای نسبتا بزرگ برای یک ساعت به حساب می آید.

باتری در این ساعت ۴۱۰ میلی آمپری است؛ تنها ۱۰ میلی آمپر بیشتر از نسخه اصلی G Watch. و به همین در صورت خرید این مدل، احتمالا نیاز است که هر روز ساعتتان را شارژ کنید. در این ساعت خبری از سنسور تنظیم نور محیط نیست.

نمایشگر این ساعت به طور کامل گرد طراحی شده؛ بر خلاف Moto360 که بخش پایین نمایشگر، حالت گرد آن را تغییر داده است. البته آن بخش سنسورهای مهمی را در موتو۳۶۰ به خود اختصاص داده است. که سنسور تنظیم نور بر اساس نور محیط یکی از آنهاست.

p9040022-1

همانطور که گفته شد این نمونه از نمایشگری ۳۲۰×۳۲۰ پیکسل بهره می برد که در این زمینه نیز نسبت بهنسخه اصلی که نمایشگری ۲۸۰×۲۸۰ پیکسلی داشته، بهبود یافته است. نور آن برای نمایش در فضای داخلی کاملا کافی است، اما مطمئن نیستیم نور آن برای نمایش صفحه ساعت در محیط خارج کافی باشد. این از جمله سوالاتی است که پس از عرضه نهایی آن می توان پاسخ گفت. ال جی اعلام کرده این ساعت در سه ماهه پایانی سال به بازار عرضه می شود که احتمالا منظور از این زمان، روزی در ماه اکتبر یا نوامبر است. این نسخه با Android Wear 1.0 عرضه می شود اما برای دریافت نسخه بعدی سیستم عامل گوگل برای ساعت های هوشمند -هر زمان که عرضه شود- نیز آمادگی دارد.

در ادامه ویدئوی این ساعت هوشمند را به همراه عکس های بیشتری از آن مشاهده کنید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/gwatchr-handson.mp4"]

p9040028-1 p9040040-1-1 p9040046-1 p9040003-1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟