احتمال وجود حالت افقی در رابط کاربری آیفون شش با نمایشگر ۵.۵ اینچی

به نظر می رسد آیفون ۶ با صفحه نمایش ۵.۵ اینچ دارای حالت نمایش افقی (Landscape) با رابط کاربری دو ردیفه خواهد بود. این اتفاق در آیپد زمانی رخ می دهد که دستگاه را به صورت افقی در دست بگیرید و -در صورت لاک نبودن چرخش صفحه- خواهید دید که رابط کاربری هم همزمان می چرخد. اما این موضوع چگونه کشف شده؟

یک توسعه دهنده در شبیه ساز iOS خود، رزولوشن صفحه نمایش آیفون را به ۲۲۰۸ در ۱۲۴۲ تغییر داد. در نهایت تعجب به محض انجام این کار، صفحه نمایش همانند آیپد چرخید و به صورت ۲ ردیفه درآمد.

این اتفاق قبلا رخ نداده بود و ما برای نخستین بار شاهد چرخش صفحه آیفون هستیم. در حالت عمودی هیچ تغییری نسبت به قبل وجود ندارد اما به محض تغییر رزولوشن، رابط کاربری ۲ ردیفه شده و ظاهری مشابه با نسخه آیپد پیدا می کند.

ios-simulator-screen-2

سوالی که فعلا مطرح می شود این است که آیا این اتفاق، برای تمامی آیفون ها رخ خواهد داد یا صرفا مربوط به نسخه ۵.۵ اینچی است. هرچند در WWDC گذشته هم نمونه ای از رابط کاربری افقی در آیفون ۴ اینچی نمایش داده شد. البته اپل چندی است که در رابطه با رابط کاربری تطبیق پذیر در iOS 8 و دور از تصور نیست که ما این موضوع را در تمام آی دیوایس ها داشته باشیم. رابط کاربری تطبیق پذیر به توسعه دهندگان، امکانات بیشتری برای طراحی محصولات شان می دهد و آنها می توانند اپلیکیشن ها را برای هر صفحه نمایش با هر سایز و رزولوشنی طراحی کنند. همچنین با ارائه رابط کاربری افقی در آیفون، اپل می تواند به ساخت اپلیکیشن های یکسان برای آیپد و آیفون کمک شایانی کند.

برای اطمینان از این موضوع تنها یک روز زمان برای صبر لازم است و احتمالا متوجه این موضوع شده باشید که ما در دیجیاتو، با پخش زنده ویدیویی و وبلاگ نویسی زنده، شما را به طور کامل در جریان مراسم روز آینده اپل خواهیم گذاشت.

در ادامه مطلب، تصاویر بیشتر از رابط کاربری افقی آیفون را خواهید دید.

game-center-screenshot

 

calendar-screenshot

 

ios-simulator-screen-shot

ویجیاتو

نظرات ۳۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟