شرکت TAG Heuer هم به جمع سازندگان ساعت هوشمند پیوست

ساعت های سوئیسی همیشه یکی از برترین نمونه ها در جهان بوده و این کشور در این صنعت یکه تاز دنیا است. مدیر عامل کمپانی ساعت سازی TAG Heuer که در عرصه تولید محصولات لوکس نام خوشی را برای خود به جای گذاشته، در مصاحبه ای با روزنامه سوئیسی NZZ Am Sonntag از برنامه های شرکت اش برای تولید ساعت هوشمند خبر داد و گفت که این محصول به هیچ عنوان مشابه ساعت اپل نخواهد بود.

TAG Heuer و البته تمام سازندگان ساعت با عرضه محصول هوشمند در این حوزه و همچنین ساعت هوشمند اپل، به تکاپو افتاده اند تا هرچه سریع تر به این رقابت بپیوندند. اما به وضوح مشخص است که چرخ دنیا به نفع این صنعت در حال چرخیدن است و قطعا دارندگان آیفون نسبت به خرید ساعت این شرکت هم ترقیب خواهند شد. از طرفی اپل و شرکت های معروف دیگر از یک آگاهی عمومی نسبت به محصولات خود بهره می برند و به سادگی می توانند در چند سال آینده، کاربران زیادی را به سمت محصولات پوشیدنی شان جذب کنند. هرچند هنوز ما و طبیعتا خیلی از افراد دیگر برای استفاده از ساعت هوشمندی که هنوز با مشکل مصرف انرژی گریبان گیر است و ترک ساعت کلاسیک که با این معضل روبرو نیست، هنوز دلیل قانع کننده ای در اختیار نداریم، اما به هر حال نباید فراموش کنیم که سال ها پیش تلفن های هوشمند هم آنچنان مورد استقبال قرار نگرفت.

هنوز هیچ جزئیاتی از این ساعت هوشمند سوئیسی به رسانه ها درز پیدا نکرده ولی با توجه به رقبای قدرتمندی مثل اپل، سونی و سامسونگ و انتظاری که از صنعت ساعت سازی این کشور داریم، حتما محصولی در خور رقابت عرضه خواهد شد. جالب است بدانید TAG Heuer در حال حاضر دو تلفن هوشمند اندرویدی با نام های Link و Racer را قبلا به بازار عرضه کرده. بنابراین جای تعجبی باقی نمیماند که این کمپانی به سمت ساخت یک ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید پوشیدنی یا یک نسخه شخصی سازی شده این پلتفرم برود. اگر این کمپانی موفق در عرصه ساعت سازی، حساسیت فعلی را در مورد محصول هوشمند آینده خود هم حفظ کند، می توانیم انتظار داشته باشیم در یک آینده نه چندان دور، ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید پوشیدنی بسیار قدرتمندی توسط آنها به بازار عرضه خواهد شد. اما به هر حال رقابت سختی در پیش است که البته هرچه رقابت برای سازندگان سخت تر باشد، در نهایت به نفع مصرف کننده خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟