پیاده رو مخصوص معتادان به موبایل در چین راه اندازی شد

بعضی شهرها برای موتورها و یا حتی دوچرخه ها، مسیرهای مخصوصی دارند تا سواران این وسایل نقلیه راحت تر و با امنیت بیشتری برانند؛ خطر هم برای افراد پیاده و هم سواره کمتر می شود اما عوامل شهر چانگ کینگ چین تصمیم گرفته اند پیاده رویی مخصوص معتادان به موبایل طراحی کنند.

تا به حال شده است حین کار با موبایل به شخص دیگری برخورد کنید یا از مسیرتان اندکی منحرف شوید؟ این پیاده رو دقیقا برای چنین موقعیتی طراحی شده.

به نقل از یک وبسایت چینی، این مسیر در کنار محلی موسوم به خیابان خارجی ها در شهر چانگ کینگ، یکی از 5 شهر بزرگ کشور چین قرار دارد.

البته جالب اینجاست، خبرنگاری که متوجه این پیاده رو شده می گوید مردمی که تلفن به دست وارد آن می شوند، اغلب نوشته را نمی بینند.

a94dfadecf53db375b0f91195db864f2fd5e1bbe

چند ماه پیش و در حرکتی مشابه، National Geographic برای تهیه مستند Mind Over Masses، هزار بلوک از پیاده روهای خیابان هجدهم واشنگتن را به دو قسمت تقسیم کرد. سمت راست با نوشته "تلفن همراه: با مسئولیت خودتان در این مسیر قدم بردارید" علامت گذاری شده بود و سمت چپ جایگاه افراد عادی بود.

بخش مربوط به تلفن همراه هم به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده بود تا مشخص کند چه کسی در چه جهتی قدم بردارد در حالی که به تلفن همراهش زل زده و نگاه از آن بر نمی دارد. همزمان، در قسمت های مختلف خیابان هجدهم، گروه های فیلم برداری منتظر واکنش مردم بودند.

نتیجه تحقیقات جالب بود. تعداد بسیار اندکی متوجه علامت روی زمین می شدند و همزمان که با تلفن مشغول بودند از آن گذر می کردند اما دسته ای دیگر می ایستادند، تلفن شان را بیرون می آوردند و از کف پیاده رو عکس می گرفتند.

ویجیاتو

نظرات ۳۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟