دایرکتوری یاهو در پایان سال جاری برای همیشه آفلاین خواهد شد

دایرکتوری یاهو در پایان سال جاری برای همیشه آفلاین خواهد شد

دایرکتوری یاهو در پایان سال جاری برای همیشه آفلاین خواهد شد

دایرکتوری یاهو سایتی که روزگاری قلب و مرکز اینترنت محسوب می شد در انتهای سال جاری برای همیشه آفلاین خواهد گشت، هر چند اگر بیش یک دهه ی پیش از اینترنت استفاده نمی کردید احتمالاً این دایرکتوری تا کنون کاربرد چندانی برای شما نداشته است.

اگر به تاریخ اینترنت نگاهی بیاندازیم و به سال ۱۹۹۴ برگردیم به ایامی خواهیم رسید که در آن دو بنیانگذار یاهو، یعنی جری یانگ و دیوید فیلو، وب سایتی با عنوان راهنمای جری و دیوید برای اینترنت را راه اندازی نمودند و در این وب سایت فهرستی از سایت های مختلف اینترنتی در دسته بندی های موضوعی متفاوت ارائه گشته بود.

در آن دوران موتور جستجویی موثر و دقیق مانند گوگل بیشتر شبیه یک رویا بود و حتی کمتر کسی به پدید آمدن چنین جستجوگری امید داشت و برای مرور صفحات اینترنتی و پیدا کردن سایت های تازه شما به چیزی مشابه راهنمای جری و دیوید برای اینترنت نیاز داشتید.

2

سایت مورد بحث کمی بعد تغییر نام داد و کلمه ی یاهو را به عنوان اسم خود برگزید که برگرفته شده از عبارت عجیب Yet Another Hierarchical Officious Oracle بود. لیستی که جری و دیوید تهیه کرده بودند در اصل یک دایرکتوری اینترنتی محسوب می شد و به خاطر به روز و غنی بودنش هر روز در بین کاربران محبوب تر می گشت، اما رفته رفته و با ظهور عصر موتورهای جستجو محبوبیت دایرکتوری ها رو به کاهش گذاشت تا جایی که امروزه برخی از کاربران اینترنت با مفهوم این دسته از سایت ها به صورت کامل بیگانه هستند.

دایرکتوری یاهو اکنون دارای قدمتی ۲۰ ساله است و این شرکت که تصمیم دارد تمام تمرکز خودش را بر روی سرویس ها و راهکارهای جدیدش متمرکز نماید قصد را بر این گذاشته تا به عمر این دایرکتوری که از طریق آدرس dir.yahoo.com قابل دسترس است در روز ۳۱م دسامبر سال جاری برای همیشه خاتمه دهد.

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل