ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل با همکاری محققین شناسایی ژنوم سرطانی را آسان می کند

سلامت همیشه یکی از اولویت های گوگل بوده و از چندین سال گذشته به این موضوع اهمیت فراوانی می داده. نمونه های واضح آن Helpout و Smart Contact هستند. حالا بازوی تحقیقات در گوگل، با ...

سلامت همیشه یکی از اولویت های گوگل بوده و از چندین سال گذشته به این موضوع اهمیت فراوانی می داده. نمونه های واضح آن Helpout و Smart Contact هستند. حالا بازوی تحقیقات در گوگل، با گروهی از دانشمندان در انستیتو سیستمز بیولوژی (ISB) در حال تشکیل دیتابیسی هستند که ژنوم های سرطانی در آن ذخیره شده.

پروژه 6.5 میلیون دلاری، مقادیر عظیمی اطلاعات را از اطلس ژنوم سرطانی به پلتفرم ابری گوگل خواهد آورد. اما این مسئله چقدر اهمیت دارد که قرار است 6.5 میلیون دلار هزینه صرف آن شود؟ پلتفرم ابری گوگل به محققین در سراسر جهان اجازه می دهد که اطلاعات علمی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

علاوه بر این، گوگل قدرت رایانشی خود را هم ارائه می دهد تا آنالیز سنگین داده ها از طریق آن انجام شود. این فرآیند سبب رشد و توسعه تحقیقات پیرامون سرطان می شود در حالی که بسیاری از انستیتوهای کوچک تر هیچگاه قدرت کافی برای پردازش چنین داده هایی ندارند.

ISB می گوید این سیستم ابری جدید، دموکراسی را به فضای تحقیقاتی می آورد و باعث می شود که محققین برای به دست آوردن پاسخ سوالاتشان به اندازه یک پیام در هنگ آوت فاصله داشته باشند.

 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (19 مورد)
 • کیپ کالم
  کیپ کالم | ۲۵ مهر ۱۳۹۳

  گوگل کارش درسته
  همیشه ایده های بزرگ داشته

 • a.v.jafari
  a.v.jafari | ۲۴ مهر ۱۳۹۳

  کجامونده این پا بزاره؟؟؟

 • Mr. Android
  Mr. Android | ۲۴ مهر ۱۳۹۳

  گوگل شرکتی هستش که بغیر از محصولات تجاری ، توی زمینه های زیادی از جمله پزشکی و داروسازی دست داره و این مایه افتخار هستش واقعا

 • siyavash
  siyavash | ۲۴ مهر ۱۳۹۳

  از روز اول عاشق گوگل شدم و هنوزم هستم! درست از وقتی با موتور جستجو شروع کردن اگه درست گفته باشم. گوگل بی نظیره. دوست دارم گوگل و با این حرکتت بیشتر ازت خوشم اومد.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی