گزارش سه ماهه ی سوم 2014 گوگل خبر از درآمد 16.52 میلیارد دلاری می دهد

گزارش سه ماهه ی سوم 2014 گوگل خبر از درآمد 16.52 میلیارد دلاری می دهد

گزارش سه ماهه ی سوم 2014 گوگل خبر از درآمد 16.52 میلیارد دلاری می دهد

خب وقتش رسیده بود که گوگل هم اعداد و ارقام فصل گذشته اش را رو کند. گوگل دیروز گزارش مالی فصل تابستان خب را منتشر کرد. در هفته های آینده گزارش های مالی متعددی را از شرکت های مختلف خواهید دید. بدون هیچ مقدمه اجازه دهید به سراغ این گزارش مالی برویم.

گوگل اعلام کرد که درآمدش در فصل تابستان ۱۶.۵۲ میلیارد دلار بوده است، این مقدار ۲۰ درصد بیشتر از درآمد شرکت در بازه ی زمانی مشابه در سال ۲۰۱۳ است. سود عملیاتی شرکت، در این بازه ی زمانی ۳.۷۲ میلیارد دلار بوده است که ۲۳ درصد درآمد را شامل میشده. در سال گذشته در همین بازه ی زمانی سود شرکت ۳.۷۶ میلیارد دلار بوده که ۲۷ درصد درآمد بوده است.

در ادامه جزئیات بیشتر را بخوانید.

درآمد های دیگر شامل سایت هایی که گوگل تحت تسلط دارد چیزی حدود ۱۱.۲۵ میلیارد دلار بوده است. این مقدار حدود ۶۸ درصد از کل درآمد ۳ ماهه ی سوم را شامل می شود. در سال قبل این درآمد ۹.۳۸ میلیارد دلار بوده است. گوگل در این بخش نیز شاهد افزایش درآمد ۲۰ درصدی بوده است. درآمد حاصل از شبکه ی ارتباطی ۳.۴۳ میلیارد دلار است. این مقدار ۹ درصد از درآمد سال قبل در همین حوزه بیشتر است.

موتورولا چطور؟

در تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۴ شرکت لنوو خبر از توافقی بر سر موتورولا با گوگل داد. در پی این توافق نامه بخش موبایل موتورولا به مجموعه ی لنوو می پیوست و از این به بعد تحت نظر آن شرکت به فعالیت می پرداخت. موتورولا در طی چند ماه گذشته تعدادی از بخش های عملیاتی خود را تعطیل کرد تا تمرکزش را روی بقیه بخش ها افزایش دهد.

این شرکت در فصل تابستان گذشته ضرری ۱۸۵ میلیون دلاری را شاهد بوده است. این مقدار در تابستان سال قبل ۱۹۳ میلیون دلار بوده است. اگر این شرکت به طور مجزا مورد محاسبه قرار گیرد، درآمدش در تابستان ۱.۶۹ میلیارد دلار میشد، که چیزی در حدود ۲۶ میلیون دلار کمتر از مبلغ فروش بخش های عملیاتی است.

می توانید این گزارش را به صورت کامل در اینجا بخوانید.

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل