کارت های جدید مسترکارت در ۲۰۱۵ با سنسور تشخیص اثر انگشت عرضه می شوند

کارت های جدید مسترکارت در ۲۰۱۵ با سنسور تشخیص اثر انگشت عرضه می شوند

مسترکارت اعلام کرده که اولین کارت های پرداختش را با سیستم احراز هویت با اثر انگشت در سال آتی میلادی عرضه می کند. این کارت ها با همکاری شرکت Zwipe ساخته می شوند. شرکت زوایپ تکنولوژی بیومتریک مورد استفاده در این کارت ها را ابداع کرده و این کارت ها را برای مسترکارت تولید خواهد کرد.

کاربران می توانند با عبور دادن این کارت از پایانه های مجهز به پرداخت NFC پرداخت ها را -که با کمک اثر انگشتشان احراز هویت می شوند- به سرعت انجام دهند. چیزی شبیه سیستمی که اپل با Apple Pay و البته Touch ID سعی در انجامش با آیفون ۶ و ۶ پلاس قصد پیاده سازی آن را دارد.

سنسور تشخیص اثر انگشت در چیپی در کارت جاسازی شده و به صورت امن اطلاعات مربوطه را برای احراز هویت به مسترکارت ارسال می کند. بدین ترتیب نیازی به هیچ رمز عبوری برای انجام پرداخت ها نیست. به گفته زوایپ این فناوری به مراتب از سیستم رمزعبور یا پین کد امن تر و سریع تر است.

این سیستم مدتی را به صورت آزمایشی در یکی از بانک های نروژ در حال گذراندن مراحل بررسی است. اما نمونه اولیه -همانطور که در تصویر می بینید- با نسخه نهایی تفاوت زیادی دارد. در این نمونه باتری ای برای کارکرد چیپ شناسایی اثر انگشت در کارت تعبیه شده.

prototype.0

حالا شرکت زوایپ می گوید راهی بهتر برای کارکرد این سیستم در ابعاد کارت های مسترکارت پیدا کرده که انرژی لازم برای هر بار استفاده از این سیستم از ترمینال مربوطه دریافت شود. شرکت زوایپ ساعتی پیش در صفحه فیسبوکش اعلام کرده که نسخه نهایی این کارت تا شش ماه آینده در شبکه مسترکارت عرضه می شود.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato