استفاده از چیپ Exynos در بیش از ۲۰ تلفن هوشمند مختلف

استفاده از چیپ Exynos در بیش از ۲۰ تلفن هوشمند مختلف

سامسونگ همیشه محصولاتش را با ۲ چیپ مختلف به بازار عرضه می کند: اسنپدرگن که متعلق به کوالکام است و دیگری Exynos که دست پرورده خودش است. اما هنوز نتوانسته به گستردگی و فراگیری کوالکام دست یابد.

وب سایت سامسونگ اخیرا لیستی از تلفن های هوشمندی را که این چیپ در آنها به کار رفته را منتشر کرده و ما میبینیم که ۲۵ مدل از محصولات این شرکت و همچنین، شرکت های دیگر از پردازنده اگزینوس استفاده می کنند.

اولین مدل این چیپ، Exynos 3 Single بود که یک پردازنده تک هسته ای است و در برخی مدل های سامسونگ گلکسی اس سال ۲۰۱۰ (مثل Fascinate و S 4G) قرار گرفتند. تمام پرچمداران بعد از این محصول -گلکسی اس ۲، اس ۳، اس ۴ و اس۵- دارای حداقل یک نسخه دیگر با این چیپ بودند و در کنار آنها از اسنپدرگن هم استفاده می شود. این موضوع در رابطه با سری نوت -گلسی نوت، نوت ۲، نوت ۳ و نوت ۴- هم صدق می کند.

آخرین عضو خانواده این چیپ، Exynos 7 Octa (یا Exynos 5433) نام دارد که پردازنده ای ۸ هسته ای است در گلکسی نوت ۴ به کار رفت.

اما این موضوع مختص تلفن های هوشمند سامسونگ نیست و کمپانی های چینی Meizo و Lenovo هم پردازنده انحصاری سامسونگ استفاده کرده اند.

لیست کامل این محصولات را در ادامه مطلب می توانید مشاهده کنید.

exynos-chart

نظرات ۳۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato