مدیرعامل اسبق الکترونیک آرتز سکان دار Unity می شود

مدیرعامل اسبق الکترونیک آرتز سکان دار Unity می شود

Unity، شرکتی که موتوربازی سازی معروفی با همین نام تولید می کند در حال تغییر و تحولات مدیریتی است. دیوید هلگاسون، مدیرعامل یونیتی، اخیرا اعلام کرد به زودی جایگاه خود را به John Riccitiello، مدیرعامل اسبق الکترونیک آرتز خواهد داد.

از نوامبر سال گذشته، Riccitello در این شرکت نقشی مدیریتی داشته اما از این پس سکان دار مجموعه یونیتی خواهد شد. هلگاسون در یک مرتبه پایین تر، نقش معاونت و همچنین مدیریت راهبردها و ارتباطات شرکت را به عهده خواهد گرفت.

هلگاسون و Riccitiello طی یک سال گذشته بسیار نزدیک به یکدیگر بوده اند و هر هفته در دو جلسه سیاست های شرکت را با یکدیگر مرور می کردند.

هلگاسون می گوید: "او فقط یک کارمند معمولی نبود که هر ۳ ماه یک بار خودی نشان دهد و از شما اطاعت کند. وی به ما کمک کرد راهبردهای مان که در مورد آن صحبت کردیم را توسعه دهیم."

این حرکت معنایی خاص برای این مجموعه دارد، مجموعه ای که سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و حالا یکی از بزرگ ترین مهره های صنعت بازی سازی است. از یونیتی برای ساخت بازی ها روی پلتفرم های متعددی استفاده شده. از تمپل ران روی پلتفرم های موبایل گرفته تا بازی معروف بلیزارد، Hearthstone: Heroes of Warcraft روی پی سی. بیش از ۳ میلیون نفر برای استفاده از این ابزار ثبت نام کرده اند و ماهانه ۶۰۰ هزار نفر به صورت فعال از آن استفاده می کنند.

Riccitiello از سال ۲۰۰۷ تا اواخر ۲۰۱۳ مدیرعامل الکترونیک آرتز بود و به ساخت بازی برای پلتفرم های بسیار، جز کنسول های بازی و کامپیوتر شهرت پیدا کرد. در سال ۲۰۰۹، الکترونیک آرتز، PlayFish را خرید و در سال ۲۰۱۱ هم پاپ کپ، سازنده گیاهان در برابر زامبی ها به مجموعه دارایی های EA اضافه شدند.

در نتیجه این اقدامات (و بسیاری دیگر که مجال ذکرشان نبود)، EA به یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان بازی های موبایل تبدیل شد.

چندی پیش خبر رسیده بود که یونیتی قرار است توسط مجموعه های بزرگ تری خریداری شود اما این خبر سریعا نفی شد و حالا می دانیم که Riccitiello به موفقیت خود همچنان ادامه می دهد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato