آپدیت جدید گوگل، جستجو در رابطه با بازی های ویدیویی را آسان می کند

آپدیت جدید گوگل، جستجو در رابطه با بازی های ویدیویی را آسان می کند

گوگل، موتور جستجویش را با قابلیت شناسایی بازی های ویدیویی گسترش داد. اگر عبارتی که جستجو می کنید ارتباطی به یک بازی داشته باشد، بخش جدیدی در صفحه گوگل با نام Knowledge Graph، کنار لینک های مربوطه به شما اطلاعات مربوط را ارائه می دهد که شامل نام سازندگان، ناشرین، پلتفرم ها، تاریخ عرضه، نمرات کسب شده و ... می شود.

Knowledge Graph پروژه گوگل برای ثبت همه چیز است. از پیشینه یک بازیگر معروف گرفته تا مکان ها و اشیا. این پروژه محدود به موتور جستجوگر تحت وب نمی شود بلکه جستجوگر صوتی موبایل هم از آن برای نمایش حداکثر اطلاعات بهره می برد.

VentureBeat آزمایش هایی را به عمل آورده که در ادامه می بینیم.

Candy Crush اولین سوژه ای است که توسط جستجوگر صوتی موبایل مورد بررسی قرار می گیرد که نتیجه آن را در زیر می بینید:

candycrush_497x497

اما آیا همه بازی های موبایل هم دارای چنین اطلاعات گسترده ای خواهند بود؟ سخنگوی گوگل می گوید: "ما همیشه می خواهیم به مردم کمک کنیم که بهترین جواب را سریعا به دست آورند. با آپدیت امروز، می توانید سوالاتی در مورد بازی های ویدیویی بپرسید (اگرچه بعضی ها را هنوز پوشش نداده ایم) و پاسخ تان را در مورد بازی های پی سی و کنسولی و همچنین اپلیکیشن های بسیار محبوب موبایل دریافت خواهید کرد."

بنابراین به سراغ یک بازی مطرح پی سی می رویم، آنریل تورنومنت:

google_ut

احتمالا تا به حال متوجه شده اید که بخش People also search for هم زیر قسمت اطلاعات اضافه شده که نتیجه سال ها ثبت و ذخیره اطلاعات در گوگل است.

گوگل برخلاف مایکروسافت ویژگی های جدید موتور جستجویش را محدود به آمریکای شمالی نمی کند و کم کم تمامی کشورهای دنیا می توانند از این ویژگی ها بهره ببرند.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato