استارت آپی که اسلحه های گرم را هوشمند خواهد کرد

استارت آپی که اسلحه های گرم را هوشمند خواهد کرد

یک استارت آپ در دره ی سیلیکون روز جمعه اعلام داشته است آژانس های پلیسی در ایالات متحده مشغول تست کردن محصولی جدید از این شرکت هستند که بر مبنای آن یک سنسور در اسلحه ی افسران پلیس قرار گرفته و سلاح این افراد را هوشمند می سازد.

سنسور تولید شده توسط کمپانی Yardarm Technologies بسیار کوچک بوده و با قرار گرفتن در درون اسلحه به فردی که در مرکز کنترل مستقل است اطلاعاتی مانند محل استقرار فیزیکی آن، خارج شدن از وضعیت ضامن و شلیک شدن گلوله را اطلاع می دهد. علاوه بر موارد ذکر شده این سنسور قادر است جهت شلیک را نیز به ثبت برساند و با اطلاعات زنده یی که فراهم می آورد فرماندهان را در رهبری عوامل عملیاتی خود یاری می رساند.

Yardarm Technologies که تنها ۱۰ کارمند دارد و محل استقرارش در Capitola ایالت کالیفرنیا واقع شده بر این باور است دستاوردش تحقیق در مورد صحنه های مرتبط به ارتکاب جرم را نیز بسیار آسان تر خواهد نمود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اداره ی پلیس سانتاکروز کانتی در کالیفرنیا و Carrollton در تگزاس اولین مکان هایی هستند که سلاح های خود را به سنسور مورد بحث مجهز خواهند نمود. جیم شف (Jim Schaff) نایب رئیس کمپانی Yardarm در همین رابطه توضیح می دهد با متصل شدن اسلحه های گرم به فضای ابری یا همان کلاود ما به سازمان های مربوطه این امکان را داده ایم تا امنیتی مضاعف را برای افسران خود فراهم بیاورند و البته جامعه بتواند بیش از گذشته به این افراد اعتماد نماید.

در روز نهم آگوست سال جاری در شهر فرگوسن ایالت میسوری افسران پلیسی که در تعقیب جوانی ۱۸ ساله با نام مایکل براون بودند به روی آتش گشودند و سبب مرگ وی گشتند. این اتفاق جنجال های بسیاری را به همراه داشت، زیرا شاهدانی وجود داشتند که می گفتند افسران به عمد و از سر نژاد پرستی براون را به قتل رسانده اند در حالیکه خود این افراد منکر قضیه ی یاد شده بودند.

در پاسخ به اعتراضات مردمی اداره ی پلیس شهر فرگوسن متعهد شد افسران خود را مجهز به دوربین هایی که قابلیت نصب بر روی بدن را دارند کند تا بتواند فعالیت های روزانه ی آنها را به صورت کامل به ثبت برساند. کمی بعد اکثر ادارات پلیس در سایر نقاط ایالات متحده نیز اقدام مشابهی را آغاز نمودند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/yardarm-tech.mp4"]

اکنون سنسور تولید شده توسط Yardarm در کنار اطلاعاتی که توسط دوربین متصل به بدن افسران تهیه می شود می تواند جزئیات بسیار کاملی از عملکرد این افراد را فراهم آورده و از ارتکاب هر نوع جرمی توسط آنها جلوگیری نماید.

سنسور مذکور در قبضه ی اسلحه جایگذاری شده و از طریق بلوتوث به یک تلفن هوشمند رسمی که توسط نیروهای پلیس حمل می شود متصل خواهد بود. این موبایل دیتای به دست آمده را به سرورهایی که توسط Yardarm تهیه شده اند ارسال کرده و سپس داده ها از آنجا به سمت اداره ی پلیس مرتبط روانه می گردند.

این استارت آپ ۱۸ ماهه تا کنون توانسته ۱.۵ میلیون دلار سرمایه را جذب نماید و امیدوار است با تمرکز بر بازار اسلحه های گرم بتواند در آینده یی نزدیک بدل به یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه ی مرتبطش گردد.

تمرکز اولیه Yardarm بر روی تکنولوژی بود که به مالکین اسلحه های گرم این امکان را می داد تا در صورت به سرقت رفتن سالاحشان آن را از راه دور قفل کرده و از کار بیاندازند و سبب پخش شدن صدای زنگ هشدار از آن گردند.

نظرات ۳۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato