تیم کوک در کنفرانس WSJD Live از چه مواردی صحبت کرد؟

تیم کوک در کنفرانس WSJD Live از چه مواردی صحبت کرد؟

تیم کوک در کنفرانس WSJD Live از چه مواردی صحبت کرد؟

تیم کوک صحبت های خودش در کنفرانس WSJD Live و در مقابل جرارد بیکر (Gerard Baker)، سردبیر وال استریت ژورنال، را اینگونه آغاز می کند: "تلفن هوشمند بخش اعظمی از درآمد شرکت را شامل می شود و پیش بینی ها می گویند این وضعیت در آینده نیز ادامه خواهد داشت. اما بعد از مدت ها اپل تنها از تلفن هوشمندش کسب در آمد نمی کند بلکه بخشی از سود فروش این محصول از طریق سرویس های متکی به آن مانند اپلیکیشن ها، رسانه های آیتونز و البته پرداخت اپل (Apple Pay) تامین می گردد."

کوک راغب بود به همه اعلام نماید از مرز ذخیره سازی و سرویس دهی به یک میلیون کارت اعتباری فعال ظرف ۷۲ ساعت گذر کرده اند و کمپانی های خدمات اعتباری مستر کارت و ویزا تائید کرده اند که اپل به چهره ی اول پرداخت های بدون تماس بدل شده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وقتی از کوک در مورد توقف به کارگیری سرویس پرداخت اپل در فروشگاه های خرده فروشی مانند CSV و Rite Aid به دلیل وجود داشتن تکنولوژی های مشابه سئوال شد وی گفت این یک نبرد کوچک است. خرده فروشان در طول یک بازه ی زمانی مجبور هستند به سمتی حرکت نمایند که مشتریانشان علاقه دارند و خود را با خواسته های آنها مطابقت دهند.

سرویس پرداخت اپل تنها سرویس پرداخت مبتنی بر موبایل است که آسان، خصوصی و ایمن محسوب می شود.

کوک در همین رابطه افزود سرویس پرداخت اپل تنها سرویس پرداخت مبتنی بر موبایل است که آسان، خصوصی و ایمن است. ما تمایلی نداریم بدانیم شما چه اقلامی خریداری می کنید، قصدی برای جمع آوری اطلاعات شما نداریم و هرگز نمی خواهیم نقش برادر بزرگ را ایفا کنیم. البته کوک در اشاره یی مختصر طعنه ای به گوگل زد و گفت شاید دیگران قبول کرده باشند نقش برادر بزرگ را بر عهده بگیرند.

مدیر عامل اپل در مورد سایر بخش های کمپانی و رشدشان نیز سخن به میان آورد. وی گفت فروش مک بسیار عالی بوده و رشد قابل توجهی را در سه ماهه ی اخیر داشته است و حدس می زنیم این دسته از محصولات ما آینده ی بسیار روشنی را در پیش رو داشته باشند.

برای اپل مد بازار کاملاً ناشناخته و تازه ای به حساب می آید.

یکی دیگر از بحث هایی که کوک به آن پرداخت ساعت این شرکت بود، وی معتقد است این محصول پای شرکتش را به دو حوزه ی جدید یعنی سلامت و مد باز کرده و در این رابطه توضیح می دهد: "ما یک محصول را معرفی نکردیم بلکه سه مجموعه را ارائه نمودیم. اپل شاهد این بوده که مردم دوست دارند محصولی را که بر تن می کنند خاص و سفارشی شده باشد و تلاش کردیم به این مشاهدات پاسخ دهیم هر چند برای ما، مد بازار کاملاً ناشناخته و تازه ای به حساب می آید."

کوک در پاسخ به سئوالی راجع به عمر باتری ساعت اپل حاضر نشد اطلاعاتی را ارائه نماید و گفت محصول ما آنقدر خوب است که شما مرتباً از آن استفاده خواهید کرد و به همین علت باید در انتهای روز ساعت تان را مجدداً شارژ نمایید.

Tim Cook

در زمینه ی تلویزیون ها وی مجدداً صحبت هایی مشابه در مصاحبه اش با چارلی رز داشت و گفت: "تجربه ی امروزی تلویزیون توسط کاربران بسیار قدیمی و ناشی شده از سال های ۱۹۷۰ است. او به پخش آنلاین شبکه های تلویزیونی HBO اشاره داشت و گفت کاربران به جد می خواهند از پرداخت هزینه برای شبکه های کابلی دوری کنند." کوک ولی حاضر نشده در مورد برنامه های آتی اپل در زمینه تلویزیون توضیحی بدهد و افزود: "فکر می کنم در این زمینه بتوان کاری عالی را انجام داد."

جدال بین مک و پی سی یک رقابت منصفانه نبود.

از مدیر عامل فعلی اپل پرسیده شد آیا فکر می کنید جنگ بین اندروید و iOS مانند جنگ بین PC و مک روزی خاتمه خواهد یافت؟ و وی در پاسخ گفت: "جدال بین مک و پی سی یک رقابت منصفانه نبود، تعداد اپلیکیشن های کامپیوترهای ما در آن زمان بسیار ناچیز بودند. اما حالا این مشکل برای iOS وجود ندارد زیرا سیستم عامل موبایل اپل ۱.۳ میلیون اپلیکیشن دارد و این خودش بیانگر این امر است که توسعه دهندگان اول برای iOS اپ نوشته و سپس آن را برای اندروید عرضه می کنند. یکسال گذشته ۲۵۰ میلیون ابزار مبتنی بر iOS فروختیم و از همین رو معتقدم ما در این نبرد قدرتمند هستیم."

کوکدر انتهای صحبت هایش به توضیح در مورد دیدگاه شرکتش در مورد حریم خصوصی پرداخت و گفت: "باور ما بر این بوده که داده های شما متعلق به شما است و از همین رو بحث امنیت و حریم خصوصی را بسیار جدی می گیریم. اپل بر پیغام های کاربران در iMessage هیچ نظارتی ندارد و این اپلیکیشن را به گونه ای طراحی کرده است که نتواند هیچکدام از پیام های رد و بدل شده را بخواند. اگر دولت هم چنین تقاضایی از ما داشته باشد نمی توانیم به درخواست آنها پاسخی بدهیم." تیم کوک در انتها اشاره یی نیز به دلایل توقف تولید آیپاد کلاسیک داشت.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل