همکاری Nextbit و سیانوژن در ایجاد قابلیت Continuity برای اندروید

همکاری Nextbit و سیانوژن در ایجاد قابلیت Continuity برای اندروید

همکاری Nextbit و سیانوژن در ایجاد قابلیت Continuity برای اندروید

چندی پیش خبری منتشر شد که یک شرکت نو پا، به نام Nextbit، که توسط چند تن از کارمندان سابق گوگل تاسیس شده با سیانوژن وارد همکاری شده تا یک پروژه سری بسیار جذاب را پیاده سازی کنند.

امروز از این پروژه رو نمایی شد و آن، ایجاد قابلیت تجربه Continuity در تلفن های اندرویدی است. این قابلیت در آخرین نسخه سیستم عامل های مکینتاش یوسمیتی و iOS معرفی شد و به وسیله آن، کاربر می تواند تماس ها و پیامک های خود را از طریق رایانه خود پاسخ دهد و یا مراحل کار کردن با اپلیکیشنی مثل ویرایش تصویر را در تبلت خود ادامه دهند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

حال شرکت Nextbit و سیانوژن قصد دارند مشابه این قابلیت را با نام Baton به دستگاه های اندرویدی مجهز به رام شخصی سازی شده این شرکت اضافه کنند.

با قابلیت بتن شما می توانید وضعیت یک اپلیکیشن را به دستگاهی دیگر منتقل کنید. به طور مثال شما می توانید بازی خود را دقیقا در همان مراحل به تبلت اندرویدی خو منتقل کنید، ویرایش فایل نوشتاری خود را ادامه دهید و یا حتی مرورگری وب خود را انتقال دهید.

تنها شرط قبلی این ویژگی، موجود بودن بتن و اپلیکیشن مربوطه در هر دو دستگاه است. این یعنی توسعه دهندگان نیازی به انجام هیچ کاری ندارند و بتن تنها با نصب بودن اپلیکیشن عمل می کند.

البته متاسفانه باید گفت Baton نام یک اپلیکیشن نیست که بتوان از فروشگاه گوگل پلی دانلود کرد بلکه قابلیت مجزایی است که باید به دستگاه اضافه شود. همانطور که گفتیم Nextbit با سیانوژن وارد همکاری شده بنابراین به احتمال بسیار زیاد در آخرین نسخه سیانوژن در تلفن های اندرویدی منتخب از جمله OnePlus One خواهیم دید.

شرکت Nextbit هنوز در اوایل مسیر خود است و قصد دارد این قابلیت را بدون هیچ محدودیتی برای تمام دستگاه های اندرویدی آماده سازی کند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Nextbit-continuity.mp4"]

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل