وال استریت ژورنال: اپل در حال مذاکره برای فروش رسمی آیفون در ایران است [ویژه]

وال استریت ژورنال: اپل در حال مذاکره برای فروش رسمی آیفون در ایران است [ویژه]

بر اساس گزارشی که امروز (۲۹ اکتبر) در وال استریت ژورنال منتشر شده، به نظر میرسد اپل در حال صحبت با توزیع کنندگان محصولاتش در ایران است و این امید می رود که آیفون در‌ آینده نزدیک به صورت رسمی و از سوی اپل در ایران توزیع شود. در این گزارش آمده که مقاماتی رسمی از سوی اپل با توزیع کنندگانی در ایران در خصوص توزیع رسمی محصولات تحت عنوان 'نمایندگان فروش' مذاکره کرده است.

در مقاله وال استریت ژورنال آمده:

«در این گفتگو که در کوپرتینو انجام شده اپل امکانات و قابلیت های شرکای ایرانی خود را برای فروش محصولات اپل تحت عنوان نمایندگی فروش مورد بررسی قرار داده است. فعلا به جای باز شدن اپل استورها در ایران، محصولات این شرکت در ایران -از طریق این نماینده ها- به فروش می رسد. مدلی که اپل پیش از این در کشورهایی در اروپا و آسیا برای فروش محصولاتش پیاده کرده است.»

توضیحات تکمیلی را در ادامه مطلب بخوانید.

پیش از این در ماه می ۲۰۱۴ دولت آمریکا مجازات هایی را برای شرکت های آمریکایی که با ایران وارد معامله شوند وضع کرده بود اما این قوانین در حال تغییر هستند و بدین ترتیب این امکان وجود دارد که برخی ابزارهای الکترونیکی، نرم افزارها و ابزارهای ارتباطی توسط این شرکت ها به ایران فروخته شوند.

برداشتن محدودیت های مذکور که به واسطه تحریم ایران اعمال شده بودند می تواند برای اپل فرصتی مناسب باشد که با اعطای نمایندگی فروش به توزیع کنندگان ایرانی محصولات خود را در یکی از بهترین بازارهای خاورمیانه بفروشد.

کسی چمیداند؛ شاید وقایع گستر فارس یکی از همین نماینده های فروش باشد.

نظرات ۶۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato