همه چیز درباره آیفون 13
خالق اندروید گوگل را ترک می کند

خالق اندروید گوگل را ترک می کند

اندی روبین، مردی که حدود یک دهه قبل، اندروید را خلق کرد و به گوگل اجازه داد تا مالک محصولی شود که در دنیای تکنولوژی سریع ترین رشد را در طول تاریخ داشته؛ حالا او قصد دارد گوگل را ترک کند.

بر طبق گزارش وال استریت ژورنال، گوگل و خود اندی روبین این موضوع را رسما تایید کرده اند. بنا به گزارش ها، یکی از پروژه های آینده ی آقای روبین کمک به استارت آپ هایی است که قصد تولید محصولات سخت افزاری در حوزه ی فناوری را دارند.

این خبر در حالی منتشر شده که حدود دو سال قبل، اندی روبین از سِمَت مدیریت ارشد بخش اندروید کنار کشیده شد و به فعالیتش در بخش های دیگر شرکت گوگل مانند مدیریت بخش روباتیک، ادامه داد. پس از کنار رفتن اندی روبین، ساندار پیچای جانشین وی شد و تا به امروز سکان هدایت بخش اندروید بر عهده ی اوست.

در سال ۲۰۰۰ اندی روبین شرکتی به نام Danger Inc را تاسیس کرد که در سال ۲۰۰۳ نام این شرکت به Android Inc تغییر یافت و در نهایت نیز در سال ۲۰۰۵ توسط گوگل خریداری شد.

هنگامی که در ماه مارس ۲۰۱۳ اندی روبین سمت مدیریت بخش اندروید را واگذار کرد اعلام نمود که او قصد دارد وارد مرحله ی جدیدی از فعالیتش با گوگل شود. حال با جدایی کامل وی از این شرکت، باید منتطر ماند و دید در خارج از سایه ی گوگل باز هم به موفقیت های دیگری دست می یابد یا خیر.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato