شیائومی یک میلیارد دلار روی تامین محتوای تلویزیون های اینترنتی سرمایه گذاری می کند

شیائومی یک میلیارد دلار روی تامین محتوای تلویزیون های اینترنتی سرمایه گذاری می کند

شیائومی یک میلیارد دلار روی تامین محتوای تلویزیون های اینترنتی سرمایه گذاری می کند

روز گذشته شیائومی اعلام کرده که بیش از ۱ میلیارد دلار را برای تامین محتوای تلویزیون های اینترنتی سرمایه گذاری می کند.

این سازنده چینی تلفن های هوشمند، این خبر را در وبلاگ رسمی خود در Weibo اعلام کرده است. با این خبر این شرکت که مرکز آن در پکن است در صنعت تلویزیون در کنار Alibaba ،Tecnet و Baidu قرار می گیرد.

بر اساس گزارشی که رویترز در این باره منتشر کرده، Chen Tong مدیر سابق سایت Sina نیز توسط بخش تلویزیون های اینترنتی شیائومی جهت مدیریت این بخش استخدام شده. در یک کنفرانس خبری مدیران شیائومی از برخی برنامه های این شرکت در این حوزه خبر دادند.

به گفته آنها: ما قصد داریم موفقیت های شیائومی در حوزه سخت افزار را در صنعت تلویزیون نیز تکرار کنیم.

شیائومی یکی از بزرگترین و مشهورترین سازندگان چینی تلفن های هوشمند است که به نظر میرسد قصد دارد با عرضه Mi TV و Mi Box در حوزه تلویزیون نیز فعالیت خود را آغاز کند. این محصولات می توانند به شیائومی کمک کنند تا سود اندک خود از بازار تلفن های هوشمند را در حوزه محتواهای ویدئویی و تلویزیونی به سودی سرشار برساند و اینجاست که سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت در حوزه محتوای تلویزیونی روی پلتفرم اختصاصی خود معنی دار می شود.

برخی تحلیلگران معتقدند صنعت تلویزیون می تواند در سال جاری رقمی بالغ بر ۳ میلیارد دلار برای شیائومی سودآوری داشته باشد.

شیائومی هفته گذشته -و البته پیش از قطعی شدن خرید موتورولا توسط لنوو- به عنوان سومین شرکت بزرگ فروشنده ابزارهای موبایل در جهان شناخته شد. این شرکت در سه ماه سوم سال جاری میلادی حدود ۲۵٫۲ درصد از بازار فروش تلفن های هوشمند دنیا را در دست داشته است که به معنی فروش ۳۲۷٫۶ میلیون دستگاه موبایل است.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل