لزوم تصحیح مدیریت رباتیک در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اعلام کرده، فعالیت های رباتیک در کشور به سمت حوزه های سرگرم کننده رفته است و باید مدیریت این بخش تصحیح شود. موضوعی که به شدت در این سال ها توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه بارها گوشزد شده بود.

سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری می گوید:ساخت یک ربات انسان نما، فناوری های زیادی را با خود همراه می آورد که همگی قابل تجاری سازی است.

وی می افزاید: در ایران نیز بسیاری از تکنولوژی ها توسط این ربات ها تولید شده اند که کاملا قابل تجاری سازی هستند. برای مثال می توان به فناوری تشخیص چهره در ربات ها اشاره کرد که به راحتی و در بسیاری از فعالیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ظرفیت پیاده سازی دارند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سورنا ستاری یک نکته را به پژوهشگران کشور گوشزد کرده و اظهار می کند: محققان باید توجه داشته باشند که دستیابی به فناوری و دانش تولید یک محصول با مبحث تولید انبوه و تجاری ساختن آن، دو موضوع کاملا متفاوت است.

وی از رایزنی و توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد قزوین برای تشکیل تیم مشترک برای تجاری سازی طرح های رباتیک خبر داده و توضیح می دهد: این واحد هم اکنون بیش از 20 فناوری مناسب برای تجاری کردن دارد که باید آنها را گسترش داد.

شاید شما نیز یک پروژه علمی طراحی کرده اید و یا از محققان فعال در زمینه تولید محصول فناورانه هستید. اگر می خواهید بدانید چگونه باید اختراع خود را ثبت و تجاری سازی کنید، ادامه صحبت های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به این نکات اشاره دارد.

سورنا ستاری

ستاری در مورد راه تجاری ساختن یک پروژه فناورانه بیان می کند: پژوهشگران باید ابتدا تاییدیه تکنولوژی مورد نظر خود را از ورزات و نهادهای مرتبط دریافت کنند. (مثلا وزارت بهداشت یا وزارت علوم) پس از آن اقدام به ثبت شرکت دانش بنیان کرده و سرمایه گذاری کنند که این مرحله ممکن است 2 تا 3 سال طول بکشد. در نهایت نیز محصول تجاری شده خود را توسط همین شرکت دانش بنیان تولید کرده و عرضه نمایند.

البته وی در مورد حمایت های معاونت تحت نظرش از طرح های علمی و شرکت های دانش بنیان کشور می گوید: ساختار حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کاملا شفاف است. متولیان این شرکت ها با ارائه مدارک و مستندات لازم به صندوق نوآوری و شکوفایی، می توانند از تسهیلات و وام های در نظر گرفته شده، استفاده کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح می کند: روند تجاری سازی باید از طریق شرکت های دانش بنیان پیگیری شود و هیچ فردی به صورت مستقل نمی تواند توسط این معاونت تحت حمایت قرار گیرد. حمایت های فردی این سازمان تنها شامل اعضای بنیاد ملی نخبگان خواهد بود.

malltina

مطالب مرتبط

انتشار دستورالعمل ساماندهی ربات‌ها توسط مرکز ملی فضای مجازی: بات‌های ناشناس ممنوع

دستورالعمل سامان‌دهی بات‌ها و ربات‌ها در فضای مجازی باتوجه ‌به ضوابط فنی و اجرایی مرتبط با تحقق الزامات شبکه‌ ملی اطلاعات ابلاغ شد. در این دستورالعمل، نظارت بر بات‌های فضای مجازی به چهار ارگان وزارت ارتباطات، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت صمت همچنین وزارت کشور سپرده شده است.در این دستورالعمل ابتدا تعریف شده که بات یا... ادامه مطلب

شورای اجرای فناوری اطلاعات خواستار توقف فعالیت «امتا» برای احراز هویت کاربران شد

دبیرخانه شورای اجرای فناوری اطلاعات خواستار توقف فعالیت سامانه امتا تا زمان برگزاری جلسه مشترک با بازیگران و ذی‌نفعان اصلی این حوزه و نمایندگان این سایت شد. قرار بود بعضی سایت‌های آنلاین از ابتدای مهر ماه با استفاده از این سامانه، کاربران خود را احراز هویت کنند. این مسئله واکنش‌های بسیاری را در روزهای اخیر... ادامه مطلب

جهرمی: روند تولید و توسعه ماهواره پارس ۱ به اتمام رسید

وزیر ارتباطات خبر از اتمام مراحل تولید ماهواره پارس ۱ داد. به گفته او پارس ۱ پیشرفته‌ترین ماهواره‌ی تولید شده در ایران است که توسط پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته شده است.در مراسم معرفی دستاوردهای بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات، «محمد جواد آذری جهرمی» با ذکر این نکته که فعالیت‌های فضایی این وزارتخانه فراموش نشده... ادامه مطلب

جهرمی: صاایران گوشی‌های تولیدی خود را جهت عرضه به بازار به ایرانسل داد

وزیر ارتباطات اعلام کرد که آنها در زمینه ساخت گوشی تلفن همراه از چندین شرکت درخواست همکاری داشته‌اند و صاایران نسبت به این درخواست واکنش مثبتی نشان داده است. به گفته آذری جهرمی، حالا بخش اول از محصولات آماده و به ایرانسل تحویل داده شده تا شرایط آن برای عرضه به بازار فراهم شود. به... ادامه مطلب

در مجمع نوآوری تهران اعلام شد: رشد ۹۹ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۹۸

رییس هیات مدیره انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر اعلام کرد که این انجمن شاهد رشد ۹۹ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۹۸ بوده و از شهرداری و استانداری تهران خواست تا با حل یک سری مشکلات بتوانند به رشد تیم‌ها و علاقه بیشتر سرمایه‌گذاران کمک کنند.اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران صبح امروز در کارخانه نوآوری... ادامه مطلب

رجیستری غیرحضوری و آنلاین موبایل مسافری غیرممکن می‌شود

گمرک کشور از ممنوعیت ثبت غیرحضوری (آنلاین) تلفن همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی توسط مسافرین خبر داد.با وجود اینکه طرح رجیستری چند سالیست به مرحله عملیاتی و اجرایی رسیده، اما همچنان پدیده گوشی قاچاق در کشور وجود دارد و مجرایی که این دسته از موبایل‌ها همچنان در بازار رویت می‌شود به... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟