دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

لزوم تصحیح مدیریت رباتیک در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اعلام کرده، فعالیت های رباتیک در کشور به سمت حوزه های سرگرم کننده رفته است و باید مدیریت این بخش تصحیح شود. موضوعی که به شدت در این سال ها توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه بارها گوشزد شده بود.

سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری می گوید:ساخت یک ربات انسان نما، فناوری های زیادی را با خود همراه می آورد که همگی قابل تجاری سازی است.

وی می افزاید: در ایران نیز بسیاری از تکنولوژی ها توسط این ربات ها تولید شده اند که کاملا قابل تجاری سازی هستند. برای مثال می توان به فناوری تشخیص چهره در ربات ها اشاره کرد که به راحتی و در بسیاری از فعالیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ظرفیت پیاده سازی دارند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سورنا ستاری یک نکته را به پژوهشگران کشور گوشزد کرده و اظهار می کند: محققان باید توجه داشته باشند که دستیابی به فناوری و دانش تولید یک محصول با مبحث تولید انبوه و تجاری ساختن آن، دو موضوع کاملا متفاوت است.

وی از رایزنی و توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد قزوین برای تشکیل تیم مشترک برای تجاری سازی طرح های رباتیک خبر داده و توضیح می دهد: این واحد هم اکنون بیش از 20 فناوری مناسب برای تجاری کردن دارد که باید آنها را گسترش داد.

شاید شما نیز یک پروژه علمی طراحی کرده اید و یا از محققان فعال در زمینه تولید محصول فناورانه هستید. اگر می خواهید بدانید چگونه باید اختراع خود را ثبت و تجاری سازی کنید، ادامه صحبت های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به این نکات اشاره دارد.

سورنا ستاری

ستاری در مورد راه تجاری ساختن یک پروژه فناورانه بیان می کند: پژوهشگران باید ابتدا تاییدیه تکنولوژی مورد نظر خود را از ورزات و نهادهای مرتبط دریافت کنند. (مثلا وزارت بهداشت یا وزارت علوم) پس از آن اقدام به ثبت شرکت دانش بنیان کرده و سرمایه گذاری کنند که این مرحله ممکن است 2 تا 3 سال طول بکشد. در نهایت نیز محصول تجاری شده خود را توسط همین شرکت دانش بنیان تولید کرده و عرضه نمایند.

البته وی در مورد حمایت های معاونت تحت نظرش از طرح های علمی و شرکت های دانش بنیان کشور می گوید: ساختار حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کاملا شفاف است. متولیان این شرکت ها با ارائه مدارک و مستندات لازم به صندوق نوآوری و شکوفایی، می توانند از تسهیلات و وام های در نظر گرفته شده، استفاده کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح می کند: روند تجاری سازی باید از طریق شرکت های دانش بنیان پیگیری شود و هیچ فردی به صورت مستقل نمی تواند توسط این معاونت تحت حمایت قرار گیرد. حمایت های فردی این سازمان تنها شامل اعضای بنیاد ملی نخبگان خواهد بود.

مطالب مرتبط

لباس شارژی اگزواسکلتون به کاربران امکان حمل اجسام ۱۰۰ کیلوگرمی را می‌دهد

آینده‌ای را تصور کنید که در کارخانه‌ها، افراد با پوشیدن لباس‌هایی پیشرفته بتوانند به راحتی اجسام صد کیلویی را حمل کرده و به نقاط مختلف ببرند. بدون آنکه فشاری به آن‌ها وارد شود. شرکت سارکوس رباتیکس این آینده را بیش از پیش نزدیک کرده است. شرکت یاد شده در حال حاضر شاهد سفارشاتی برای اگزواسکلتون... ادامه مطلب

سگ رباتیک گوگل یک هفته برای آموزش در اختیار نیروهای نظامی بوده است

پیش از این در مورد رباتی به نام «اسپات» که به دست شرکت «بوستون دینامیکس» ساخته شده برایتان نوشته بودیم؛ رباتی که در پیکر یک سگ طراحی شده و حدود یک سال پیش معرفی شد و سپس خبر رسید که در صورت ضربه وارد شدن به اندامش، می تواند تعادل خودش را حفظ کند.اکنون خبر... ادامه مطلب

ربات MIT نحوه درست جابجا کردن اشیا را به خودش می‌آموزد [تماشا کنید]

آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر MIT سیستم جدیدی بر مبنای هوش مصنوعی توسعه داده که ربات‌ها می‌توانند با استفاده از آن هر جسمی را از روی زمین بلند کنند و آن را به صورت مرتب در محل مشخصی قرار دهند. جالب اینجاست ربات‌ها با استفاده از این سیستم  می‌توانند اجسامی که تا به حال... ادامه مطلب

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری: زمینه های لازم برای حضور شرکت های خصوصی و دانش بنیان در حوزه فضایی آماده است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان در نشست تخصصی فضایی که در مرکز فضایی البرز برگزار شد، با تأکید بر وقوع اتفاقات مهمی ظرف ۲ سال اخیر در حوزه ی فضایی کشور، افزوده است: «هم... ادامه مطلب

با BeatBot آشنا شوید؛ رباتی که پوما برای آموزش دونده ها تولید نموده

اگر ورزشکار هستید و کفش های ورزشی خود را هم از برند پوما تهیه می کنید، باید بگوئیم این کمپانی وسیله جالب توجهی طراحی و تولید کرده که می تواند شما را در راستای تحقق اهداف ورزشیتان یاری برساند.در این راستا، پوما با همکاری شرکت تبلیغاتی J. Walter Thompson مستقر در نیویورک، Puma BeatBot را... ادامه مطلب

ربات های جدید ال جی، کنترل امور خانگی و تجاری شما را بر عهده می گیرند

کمپانی ال جی پیش از آغاز رویداد CES 2017 از معرفی و ارائه چند ربات خانگی هوشمند و کاربردی خبر داد و حالا به وعده اش عمل کرده و در جریان کنفرانسی اختصاصی برخی از آنها را به نمایش در آورد.نخستین مدل ارائه شده «Hub Robot» نام دارد و به نوعی دستیار کوچک خانه کاربران... ادامه مطلب

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x