هدست مخصوص مایکروسافت به کمک افراد نابینا می آید

هدست مخصوص مایکروسافت به کمک افراد نابینا می آید

افراد نابینا اگر همدمی را در کنار خود نداشته باشند، برای جابه‌جایی و به خصوص حرکت در خیابان ها از سگ هایی مخصوص کمک می گیرند. اما به تازگی مایکروسافت هدستی را طراحی کرده که می تواند جایگزین سگ های مذکور شود و نقش راهنما را برای افراد نابینا ایفا نماید.

در ادامه مطلب با تکنولوژی جدید مایکروسافت بیشتر آشنا خواهیم شد.

این هدست ها با استفاده از القای استخوانی صدا را به کاربر منتقل می کنند و تلاش می نمایند به کمک امواج صوتی افراد نابینا را در طول مسیر راهنمایی نمایند.

البته هدست های مایکروسافت به تنهایی عملکرد لازم را از خود نشان نمی دهند و نیاز دارند تا به تلفنی هوشمند متصل گردند. در واقع راهنمای صوتی این هدست ها بر اساس امواجی که از گیرنده های مخصوص ارسال می شود کار می کند و برای انجام این امر دستگاه نیاز دارد تا از ارتباط بلوتوث و WiFi موبایل استفاده نماید.

مایکروسافت چندی پیش برای نخستین بار این طرح را در یکی از محله های اطراف لندن به صورت آزمایشی پیاده سازی کرد. خیابان های محله مذکور همگی به فرستنده های مخصوص مجهز شدند تا از طریق آن ها افراد نابینا بتوانند جهت مسیری که در حال طی کردن آن هستند را متوجه شوند.

هدست مایکروسافت علاوه بر اینکه قادر است با استفاده از علائم صوتی، به کمک نابینایان بیاید، قابلیت های دیگری را نیز عرضه می کند. برای مثال با استفاده از این دستگاه کاربر می تواند از میزان مسافت باقی مانده تا مقصد مطلع شود و یا از زمان تقریبی رسیدن اتوبوس به ایستگاه آگاه گردد.

در ویدیو زیر مایکروسافت بیشتر به معرفی سرویس جدید خود پرداخته است.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Independence Day.mp4"]

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato