شیائومی با جذب سرمایه ۱.۵ میلیارد دلاری ارزشش به ۴۰ میلیارد دلار رسید

شیائومی با جذب سرمایه ۱.۵ میلیارد دلاری ارزشش به ۴۰ میلیارد دلار رسید

CNBC در گزارشی اعلام کرده است که کمپانی چینی شیائومی موفق شده تا سرمایه ای ۱.۵ میلیارد دلاری را جذب خود نماید. بر مبنای همین گزارش شرکت های فیس بوک، علی بابا، Airbnb و یک سرویس دهنده ی روسی خدمات اینترنت سرمایه گذارن جدید این برند چینی محسوب می شوند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرمایه گذاری یاد شده بزرگترین رقمی به حساب می آید که از سال ۲۰۱۱ تا به اکنون بر روی یک کمپانی فعال در عرصه ی تکنولوژی صورت پذیرفته است. در سال ذکر شده، فیس بوک به سختی توانسته بود رقمی مشابه را از طریق سرمایه گذارنش جذب خود نماید.

شیائومی در حال حاضر سومین تولید کننده ی تلفن های هوشمند محسوب گشته و تلاش دارد نیم نگاهی نیز به بازار تلویزیون ها و همینطور ابزارهای پوشیدنی داشته باشد. منابع آشنا به مباحث سرمایه گذاری می گویند در صورتیکه در روند انتقال سرمایه به این شرکت اختلالی پدید نیاید ارزش این کمپانی به رقم ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

CNBC در گزارش خود می افزاید، علی بابا و شیائومی هر دو به شکلی مشابه توجه سرمایه دارن و سرمایه گذاران را به خود جلب کرده اند و ارزش آنها هر لحظه در حال افزایش است. علی بابا، دیگر شرکت فعال چینی در زمینه تکنولوژی، یکی از بزرگترین رشدهای تجاری را تجربه نموده و ارزش فعلی آن در حدود رقمی معادل ۲۷۰ میلیارد دلار است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از جانب IDC، شیائومی در سه ماهه ی گذشته ۱۷.۳ میلیون تلفن هوشمند تولید کرده است و توانسته از لنوو و ال جی که به ترتیب ۱۶.۹ و ۱۲ میلیون دستگاه تولید داشته اند فاصله یی جدی بگیرد.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato