Imagination دو پردازنده گرافیکی PowerVR با مدل های 7XT و 7XE را معرفی کرد

Imagination دو پردازنده گرافیکی PowerVR با مدل های 7XT و 7XE را معرفی کرد

شرکت Imagination سازنده پردازنده های گرافیکی PowerVR است که عمدتا آنها را در آی دیوایس های اپل می بنیم اما اخیرا در چیپ ست های اگزینوس، مدیاتک و دیگر محصولات مشابه هم به کار رفته اند.

امروز این شرکت از پردازنده های گرافیکی جدید سری ۷ خود رونمایی کرد که در دو مدل، تمام دستگاه ها از پوشیدنی ها گرفته تا رایانه های خانگی را هدف گرفته اند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هر دو مدل، یعنی ۷XT و ۷XE از Android Expansion Pack (اختصارا AEP)، مجازی سازی، فشرده سازی بافت با کیفیت بالا و Open GL EX 3.1 را به طور کامل پشتیبانی می کنند.

تکنولوژی AEP پیشتر با اندروید ۵.۰ -آب نبات چوبی- معرفی شد و قدرت گرافیکی دسکتاپ را به موبایل خواهد آورد. مجازی سازی (Virtualization) هم بخش مهمی در مجزا نگاه داشتن اپلیکیشن ها، اضافه کردن لایه در بین آنها و بالاتر بردن امنیت سخت افزاری ایفا می کند.

PowerVR 7XT در ادامه سری ۶XT معرفی شده و تلفن های هوشمند میان رده تا رده بالا و همچنین، تلویزیون های هوشمند و خودرو ها را هدف گرفته است. این دستگاه می تواند تا ۶۰٪ قدرت پردازشی بیشتر نسبت به مدل ۶XT داشته باشد.

این پردازنده های قدرتمند می توانند تا یک TFLOPS قدرت محاسباتی را در حالت FP16 داشته باشند. امکان پشتیبانی از DirectX11، Open CL 1.2 Full Profile و PF64 هم برای رایانه های خانگی در این پردازشگر گرافیکی قرار دارد.

پردازنده گرافیکی PowerVR 7XE هم به روی بازده قدرت تمرکز دارد و همچنین از AEP، Tessellation و Virtualization هم پشتیبانی خواهد کرد.

به احتمال بسیار زیاد این پردازنده ها را از سال آینده ما در دستگاه های مختلف خواهیم دید و در آن زمان باید قدرت و توان آنها را بررسی کرد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato