سامسونگ و شیائومی در پرچمداران آتی خود از کارت های حافظه UFS بهره می برند

سامسونگ و شیائومی در پرچمداران آتی خود از کارت های حافظه UFS بهره می برند

سایت کره ای ETNews گزارش داده که سامسونگ [و شیائومی] قصد دارند از نسل جدید حافظه های فوق پرسرعت UFS 2.0 در پرچمدار بعدی اش در سال ۲۰۱۵ استفاده کنند. در این حافظه که احتمالا در گلکسی اس ۶ آن را خواهیم دید، سرعت انتقال اطلاعات ۱٫۲ گیگابایت بر ثانیه است.

تلفن های هوشمند در حال حاضر از حافظه های فلش eMMC بهره می برند که حداکثر نرخ انتقال دیتا در آنها ۴۰۰ مگابایت بر ثانیه است.

در ادامه با ما باشید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص مطالعه کنید.

حافظه UFS که نامش را از Universal Flash Storage گرفته از ترکیبی از سرعت بالا در SSD و مصرف انرژی پایین در MMCها ساخته شده که اجازه سرعت بالا، توان پخش ویدئوهای با کیفیت بسیار بالا روی شبکه های پر سرعت LTE و همینطور مصرف پایین حافظه (تقریبا نصف eMMC) بهره می برد.

اما علاوه بر سامسونگ، شرکت شیائومی نیز ظاهرا قصد دارد در تلفن های هوشمند نسل آینده اش از این تکنولوژی استفاده کند. شیائومی اما به صورت دقیق اشاره نکرده در کدامیک از مدل های خود از این حافظه استفاده خواهد کرد.

طبق گفته های سامسونگ به ETNews، این شرکت به وضوح اشاره کرده که در پرچمداران بعدی خود از UFS استفاده خواهد کرد اما از سایر خصوصیات سخت افزاری این ابزارهای تازه سخنی به میان نیامده. معنی این حرف این است که گلکسی اس ۶ و سایر مدل هایی که سامسونگ قصد دارد در سال آینده معرفی و عرضه کند، در شش ماهه ابتدایی ۲۰۱۵ تحت آزمایش و آماده سازی برای تولید خواهند بود.

در ویدئوی زیر تفاوت ها بین UFS و eMMC به طور دقیق توسط توشیبا توضیح داده شده است. توشیبا، هاینیکس و میکرون شرکت هایی هستند که در حال حاضر تکنولوژی ساخت حافظه های UFS را در اختیار دارند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Memory+Design+Insights+-+UFS+vs+e-MMC.mp4"]

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato