پلی استیشن 4 همچنان پیشتاز در بازار غرب و شرق

پلی استیشن 4 همچنان پیشتاز در بازار غرب و شرق

روز گذشته در دیجیاتو خواندیم که مایکروسافت با توجه به تلاش های اخیرش توانسته در رقابت با سونی و پلی استیشن ۴ به جایگاه قابل قبولی برسد و ۱۰ میلیون کنسول را در سراسر جهان بفروشد.

ماه گذشته سونی توانسته بود در رقابتی برابر، فروش بهتری نسبت به مایکروسافت داشته باشد اما اکتبر و نوامبر شرایط کاملا به سود اکس باکس وان است. ولی به هر جهت پیروز ماه اکتبر هم پلی استیشن ۴ بود.

کنسول سونی برای دهمین ماه پیاپی در رتبه اول پرفروش ترین سخت افزار قرار گرفت تا این ماه هم مایکروسافت ناکام بماند.

در ادامه جزئیات بیشتری را با یکدیگر مرور می کنیم.

اکس باکس وان برای بازه ای طولانی مدت در آمریکا ۵۰ دلار ارزان تر فروخته شد و انتظار می رفت که حداقل این ماه کنسول بتواند گوی رقابت را از دست سونی بگیرد اما این اتفاق در اکتبر رخ نداد ولی هیچ بعید نیست که نوامبر ماهی متفاوت باشد.

پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان در مقایسه با پلی استیشن ۳ و اکس باکس ۳۶۰ در یک سال اول خود فروش بیشتری تجربه کرده اند و این یک موفقیت بزرگ برای دو شرکت و یک شکست برای نینتندو محسوب می شود.

البته نینتندو هم ماه خوبی پشت سر گذاشته و ۱.۲ میلیون نسخه از بازی Super Smash Bros. 3DS را به فروش رسانده. تا به اینجای کار SSB. 3DS پرفروش ترین بازی کنسول های دستی در آمریکاست.

ژاپنی ها آمار دقیقی از تعداد کنسول های فروخته شده در این ماه ندادند و فقط می دانیم که فروش Wii U نسبت به سال گذشته با افزایش ۴۷ درصدی روبرو بوده است.

 

فروش نرم افزار کاهش داشته اما سخت افزار رو به رشد است

آمار امسال نسبت به سال گذشته برعکس شده. در حقیقت فروش سخت افزار ۵۹ درصد و فروش لوازم جانبی ۲۲ درصد افزایش داشته در حالی که مردم ۲۸ درصد کمتر از سال گذشته علاقه به خرید بازی پیدا کرده اند. سال پیش فروش سخت افزار رو به افول بود در حالی که بازی ها به خوبی فروخته می شد.

NPD علت این اتفاق را در نظر نگرفتن کنسول های نسل هفتم و ضعف عملکرد کمپانی ها در عرضه بازی برای کنسول های نسل هشتم اعلام کرده. در مقایسه با اکتبر ۲۰۱۳، بازی هایی که در اکتبر ۲۰۱۴ منتشر شدند فروش شان ۴۲ درصد کمتر بوده.

عناوین بزرگ این ماه شامل لیست زیر می شوند که تعداد بسیاری از آن ها در روزهای انتهایی به بازار آمدند:

 • Sunset Overdrive
 • The Evil Within
 • Borderlands: The Pre-Sequel
 • Driveclub
 • Alien Isolation
 • Super Smash Bros. 3DS
 • Bayonetta
 • Lords of the Fallen

 

پرفروش ترین بازی های ماه (نسخه فیزیکی)

NBA 2K15 این ماه توانست در صدر جدول بایستد و پس از آن انحصاری جدید نینتندو قرار دارد، عنوانی که تا ماه آینده نسخه Wii U آن به بازار عرضه خواهد شد. جالب اینجاست بدانید که The Evil Within اگرچه در رسانه ها چندان موفق نبود اما لقب پرفروش ترین بازی سبک ترسناک تاریخ در یک ماه اول را ازآن خود کرد.

میزان فروش روی هر کنسول در زیر مشخص است. برای مثال NBA 2K15 بیشتر از همه روی پلی استیشن ۴ و کمتر از همه روی پی سی فروش داشته.

 1. NBA 2K15 - PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3, PC
 2. Super Smash Bros. 3DS - ۳DS
 3. The Evil Within - PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC
 4. Borderlands: The Pre-Sequel - Xbox 360, PS3, PC
 5. Destiny - Xbox 360, Xbox One, PS4, PS3
 6. Skylanders Trap Team - Xbox 360, Wii, Wii U, PS3, Xbox One, PS4, 3DS, Mobile
 7. FIFA 15 - PS4, Xbox 360, PS3, Xbox One, Wii, Vita, 3DS
 8. Madden NFL 15 - Xbox 360, PS4, PS3, Xbox One
 9. Middle Earth: Shadow of Mordor - PS4, Xbox One, PC
 10. Minecraft - Xbox 360, PS3, PS4

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato