اینتل سود فروش پردازنده های Atom را برای تصاحب بازار تبلت ها کاهش می دهد

اینتل سود فروش پردازنده های Atom را برای تصاحب بازار تبلت ها کاهش می دهد

اینتل سود فروش پردازنده های Atom را برای تصاحب بازار تبلت ها کاهش می دهد

اپل تا مدت ها از پردازنده های Silverhome اینتل (که با نام ATOM شناخته می شود) در محصولات خود استفاده می کرد. پس از معرفی آیپد این شرکت ترجیح داد از پردازنده های شخصی خود، یعنی A4 استفاده کند. پس از آن اینتل در تلاش است که بتواند خود را در دل تبلت های اندرویدی اران قیمت جا کند.

در جدیدترین اقدام این شرکت، اینتل با کاهش حاشیه سود از فروش چیپست های اتم قصد دارد جانشین پردازنده های ARM در تبلت های ارزان قیمت شود تا بدین ترتیب حضور بیشتری را در بازار سخت افزار داشته باشد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اینتل متعهد شده در کنار ارائه چیپست های ارزان قیمت اتم، به تولید محصولات مقرون به صرفه از نظر اقتصادی هم شراکت داشته باشد. همچنین به شرکت های تولید کننده تبلت های اندرویدی اعلام کرده که حاضر به پرداخت هزینه برای بازطراحی مادربردهایشان جهت استفاده از چیپست های اینتل شده است.

به گفته استیسی راسگن، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی Bernstein، سود اینتل در فروش هر تبلت در حدود ۵۱ دلار است که با توجه به اینکه قیمت این محصولات در حدود ۱۹۹ دلار یا کمتر تعیید شده، این کاهش سود بیشتر به اعطای یک هدیه شباهت دارد. راسگن می گوید اینتل قصد دارد حتی تا حاشیه سود صفر هم پیش برود.

تحلیلگران معتقدند اینتل در بخش چیپ های موبایل در سال ۲۰۱۳ رقمی در حدود ۳ میلیارد دلار ضرر داشته و انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۱۴ هم ۴ میلیارد دلار دیگر خسارت داشته باشد. تحلیلگران می گویند اینتل شکست ۷ میلیارد دلاری را سرلوحه خود قرار داده تا در سال ۲۰۱۵ یک شروع جدید با کاهش سود و نفوذ بیشتر داشته باشد.

به هر صورت باید دید این کاهش سود در فروش چیپ های اینتل چه تاثیری به روی بازار تبلت های رده پایین خواهد گذاشت و اینکه مصرف کننده چه سودی از این اتفاق می برد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل