اپلیکیشن SkinVision می تواند سرطان پوست را با دقت بالای ۷۰ درصد تشخیص دهد

اپلیکیشن SkinVision می تواند سرطان پوست را با دقت بالای ۷۰ درصد تشخیص دهد

اپلیکیشن SkinVision می تواند سرطان پوست را با دقت بالای ۷۰ درصد تشخیص دهد

درمان سرطان پوست در انگلستان به صورت سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون پوند هزینه دارد، اما اگر این بیماری در مراحل اولیه شناسایی شود، ضمن پایین آمدن هزینه ها، شانس بهبودی نیز بسیار بیشتر می شود.

بر همین اساس گروهی از دانشمندان رومانیایی در دانشگاه بخارست، اپلیکیشنی را طراحی کرده اند که می تواند با دقت ۷۳ درصد سرطان پوست را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این برنامه SkinVision نام دارد و فرآیند تشخیص آن تنها با آپلود یک عکس از پوست صورت می پذیرد.

در ادامه مطلب بیشتر در مورد این اپلیکیشن توضیح خواهیم داد.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده در انگلستان، مشخص شده است که در سال ۲۰۱۲، بیش از ۲ هزار نفر جان خود را در اثر ابتلا به سرطان پوست از دست داده اند. بر همین اساس امید می روم با افزایش استفاده از SkinVision این عدد کاهش یابد.

این اپلیکیشن بر اساس تکنولوژی Fractal Geometry کار می کند. در این تکنولوژی با استفاده از محاسبات ریاضی، میزان رشد یک بافت شبیه سازی شده و تخمین زده می شود. برای این منظور تنها کافی است تا کاربر تصویری از پوست خود را در اپلیکیشن آپلود نماید.

یکی از علائم سرطان پوست، خال های بدخیمی است که بر روی بدن ظاهر می شود. پیگیری وضعیت این خال ها با SkinVision یکی از راه حل هایی است که می تواند شما را از سرطان پوست نجات دهد.

میرسیا پوپا، یکی از مؤسسین این اپلیکیشن، در مورد نحوه کارکرد برنامه اینچنین توضیح می دهد: «پوست تشکیل شده از سلول هایی است که با الگویی خاص در بدن همانند سازی شده اند، این موضوع به ما امکان می دهد تا بر اساس فرمول های ریاضی، این الگو ها را تحت نظر بگیریم.»

در سال ۲۰۱۲ اپلیکیشن SkinVision توانست جایزه استارتاپ برتر را توسط یکی از مراکز سرمایه گذاری در آلمان به خود اختصاص دهد. همچنین چند ماه پیش در یکی از دانشگاه های آلمان، پزشکان عملکرد این برنامه را تحسین کردند و عنوان نمودند که با بررسی بیماران برنامه، متوجه شده اند که SkinVision از هر ۱۰۰ مورد، ۷۳ بیمار را به درستی تشخیص داده است.

اپلیکیشن SkinVison هم اکنون برای اندروید و iOS قابل دریافت است.

SkinVision
  • SkinVision
  • قیمت: ۶.۴۹ دلار برای iOS / رایگان برای اندروید
  • سازنده: SkinVision B.V
  • سیستم عامل: اندروید - iOS
  • حجم: ۱۸ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل