جایگزین شیمی درمانی توسط پژوهشگران ایران ساخته شد

جایگزین شیمی درمانی توسط پژوهشگران ایران ساخته شد

پژوهشگران ایرانی موفق به ساخت دستگاه از بین برنده سلول های سرطانی شدند که به سلول های سالم بدن آسیب نمی رساند. این دستگاه با استفاده از فناوری نانو ساخته شده است.

محققان شرکت دانش بنیان «نانو سیستم پارس» با استفاده از نانو ذرات و گرمای حاصله از ایجاد میدان مغناطیسی قوی و هدفمند موفق به تولید دستگاه «هایپرترمیا» شدند که بدون آسیب رساندن به سلول های سالم سلول های سرطانی را از بین می برد. این روش می تواند جایگزین شیمی درمانی شود.

مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه تست ها بر روی سلول های سرطانی کشت شده توسط دستگاه در خارج از بدن انجام می شود، اظهار کرد: در بیمارستان امام خمینی با استفاده از همین سیستم، تحقیقاتی انجام شده که در آینده نزدیک بر روی حیوانات کوچک نیز اعمال خواهد شد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه سلول های سرطانی اکثرا در دمای بیش از ۴۲ درجه سانتیگراد نابود می شوند،خاطر نشان کرد: با این روش و استفاده از ذرات مغناطیسی نانو، با گرمایی که دستگاه فقط در اطراف سلول های سرطانی ایجاد می کند، آنها از بین رفته و تقریبا هیچگونه آسیبی به سلول های سالم بدن وارد نمی گردد.

نظرات ۳۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato