پتنت های ثبت شده توسط جابز هنوز هم جایزه می برند

پتنت های ثبت شده توسط جابز هنوز هم جایزه می برند

با وجود گذشت بیش از سه سال از فوت استیو جابز، مدیر عامل پیشین اپل، هنوز پتنت های انحصاری او برنده جایزه شده و همچنین موارد قدیمی هم به روز رسانی می شوند.

MIT Technology Review اشاره دارد به این نکته که جابز در مجموع ۴۵۸ پتنت به نام خود ثبت کرده که از این تعداد تقریبا یک سوم آنها پس از فوت او در اکتبر ۲۰۱۱ برنده جایزه شده اند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

۱۴۱ پتنت مدیر عامل سابق اپل پس از فوت او بر اثر سرطان پانکراس در سال ۲۰۱۱، برنده جایزه شده اند.

به گفته وب سایت مربوطه، اسناد ثبت اختراعات استیو جابز همانند تاریخ اپل پر از شگفتی است. اولین پتنت او که در سال ۱۹۸۰ ثبت و در سال ۱۹۸۳ تایید شد، "رایانه شخصی" نام داشت. یکی دیگر از پتنت های او فروشگاه شیشه ای اپل واقع در خیابان پنجم نیویورک است که آگوست امسال برنده جایزه شد.

اما موضوع جالب توجه این است که در اسناد بسیاری از پتنت های جدید اپل، نام مخترع "استیو جابز" ثبت شده.

برخی از این موارد پنجره ای هستند به علایق شخصی استیو جابز. مثل قایق بادبانی عظیم الحثه ۸۰ متری که او در طراحی و راه اندازی آن نقش داشت. در ماه مارس گذشته، کمپانی Savant Systems جابز را به دلیل ایده کنترل کشتی در دریا به وسیله تبلتی مثل آیپد به عنوان مخترع برتر اعلام کرد.

مدیر کمپانی ثبت اختراعات FOSS، فلوریان مولر، می گوید با وجود پرکار بودن استیو جابز، هنوز این موضوع مسجل نشده که ما او را به عنوان یکی از بزرگترین مخترعان در بخش تکنولوژی بدانیم یا طراحی.

یوکاری ایواتانی کین، نویسنده کتاب "امپراطوری خالی از سکنه، اپل پس از استیو جابز" که البته توسط تیم کوک مورد نقد قرار گرفت، در این کتاب اشاره کرده که نام استیو جابز با جوایز و امتیازات برتر بسیار زیادی آمیخته شده. هرچند تیم واسکو، طراح رابط کاربری آیپاد، می گوید که نظرات، بازخوردها و پیشنهاداتی که استیو جابز در این رابطه داده به حدی مهم و ارزشمند هستند که پتنت این موضوع را هم به نام خود ثبت کند.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato