گروه هکری Lizard Squad مسئولیت حمله به سرویس Xbox Live را بر عهده گرفت

در حال حاضر گفته می شود کاربران برای ورود به اشتراک Xbox Live خود دچار مشکل هستند و گروه هکری موسوم به Lizard Squad اعلام کرده علت این امر حمله ای است که آنها بر روی این سرویس صورت داده اند. از سوی دیگر صفحه صورت وضعیت سرویس های مایکروسافت در مورد بروز مشکل در خدمات مرتبط به Xbox Live اطلاع رسانی خاصی نکرده ولی صاحبان کنسول های بازی این کمپانی در توییتر به صورت مداوم در حال گزارش مشکلات پیش تر ذکر شده هستند.

همچنین Lizard Squad طی پیغامی گفته است: "این فقط یک نمونه از حمله ای کوچک بوده و منتظر اتفاقات بزرگ تری در تعطیلات مرتبط به کریسمس باشید."

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گروه هکری مورد بحث پیش از این نیز با صورت دادن حملات بسیار گسترده ی DDOS و مختل کردن خدمات و سرویس های آنلاین شبکه ی پلی استیشن، Battle.net، League of Legends و... توانسته بود نام خودش را در رسانه های مختلف مطرح نماید.

Lizard Squad در مورد حمله به شبکه ی پلی استیشن سونی را مقصر خوانده بود و گفته بود تصمیم این کمپانی برای شارژ کردن کاربرانی که قصد استفاده از امکانات سرویس ها و بازی های چند نفره بر روی کنسول پلی استیشن را داشته اند و عدم هزینه ی درآمد حاصله در شبکه PSN علت اصلی حمله به آن بوده است، اما در صورتیکه ایجاد اختلال در سرویس های Xbox Live نیز کار همین گروه باشد هنوز دلیل مشخص و قانع کننده ای در توجیهش ذکر نکرده اند.

البته نباید فراموش کرد که حملات DDOS الزاماً به معنی هک شدن یک سرویس و به سرقت رفتن اطلاعات کاربران نیست و معمولاً گروه های هکری با ایجاد حجم انبوهی از تقاضا بر روی کامپیوترهای سرویس دهنده ی خدمات هدف، آنها را از دسترس خارج کرده و یا سبب می گردند تا در پاسخگویی دچار اختلال باشند.

Lizard Squad چند روز پیش مسئولیت تغییر ظاهر و هک کردن سایت معروف GSMArena که در عرصه ی اطلاع رسانی در رابطه با تلفن های هوشمند فعالیت دارد را نیز بر عهده گرفته بود.

ویجیاتو

نظرات ۳۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟