40 درصد سهم بازار موبایل دنیا در دست چینی ها

40 درصد سهم بازار موبایل دنیا در دست چینی ها

بر اساس گزارش مؤسسه تایوانی TrendForce، تا انتهای سال ۲۰۱۴، تعداد تلفن های هوشمند فروخته شده توسط سازندگان چینی به ۴۵۰ میلیون دستگاه می رسد که ۳۸.۶ درصد کل موبایل های فروخته شده در دنیا را تشکیل می دهد. همچنین در این گزارش ذکر شده که شرکت های چینی، پس از ورودشان به بازار جهانی در سال ۲۰۱۱، با آهنگ رشد سالانه ۵۰ درصد در حال پیشرفت هستند.

به گفته آلن چِن (Alan Chen)، تحلیلگر مؤسسه TrendForce، سرعت رشد در ۲۰۱۵ به دلیل کاهش یارانه و اشباع بازار تلفن های هوشمند در چین، به ۱۷ درصد نزول پیدا می کند. با این وجود، میزان سهم چشم بادامی ها از بازار موبایل، در سال بعد به بیش از ۴۰ درصد افزایش می یابد و احتمالاً در ۲۰۱۶، حتی به بیش از ۵۰ درصد می رسد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

smartphone-vendors-in-China-Q3-2014-by-shipments

لنوو، هواوی و شیائومی هر سه رسماً اعلام کرده اند که قصد دارند به بالاترین میزان فروش در سال های پیش رو برسند. هر یک از این شرکت ها امسال بیش از ۶۰ میلیون دستگاه به سراسر جهان ارسال خواهد کرد. این میزان فروش، آن ها را در رده سوم، پس از اپل و سامسونگ که بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند، قرار می دهد.

این سه شرکت چینی، فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه را برای سال ۲۰۱۵ هدف گذاری کرده اند. آلن چن اشاره می کند شیائومی [که انتظار می رود به سیر موفقیت های خود ادامه دهد] و خریدن موتورولا توسط لنوو عوامل اصلی مؤثر بر بازار سال آینده خواهند بود.

متخخصان سامسونگ در همایش سرمایه گذاری این شرکت، به موفقیت شیائومی که توانسته با کنار زدن غول فناوری کره جنوبی، بازار چین را در اختیار بگیرید، شک دارند. شیائومی محصولات خود را به صورت آنلاین می فروشد که بسیاری از هزینه های اضافه را حذف می کند اما سامسونگ معتقد است که این روش برای فروش جهانی کارساز نیست.

standdhuawei

در این گزارش همچنین آمده که بیش از ۳۰ درصد فروش شرکت های هواوی، ZTE و TLC مربوط به بازارهای خارجی بوده در حالی که فروش بیشتر شرکت های چینی به داخل این کشور محدود شده اند.

با توجه به اشباع بازار چین، پیش بینی می شود این شرکت ها به بازار کشورهای هند و آمریکای لاتین روی بیاورند. پایین بودن ضریب نفوذ تلفن همراه در این کشورها و رقابت بر اساس قیمت، می توانند این حرکت را توجیه کنند. بنابراین این شرکت ها در ۲۰۱۵ به یک استراتژی اساسی برای گسترش فعالیت های خود نیاز دارند.

نظرات ۴۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato