آزمایشات نشان می دهد حافظه های SSD می توانند تا هزاران سال کار کنند

آزمایشات نشان می دهد حافظه های SSD می توانند تا هزاران سال کار کنند

حافظه های SSD مدت زمان زیادی نمی شود که به دنیای تکنولوژی پای گذاشته اند. SSD ها در همین چند سالی که از عمرشان می گذرد، با سرعت بالای خود کاربران بسیاری را به خرید متقاعد کرده اند. اما آیا علاوه بر سرعت بهتر این حافظه ها در مقایسه با HDD ها از عمر بالاتری نیز بهره می برند؟

حافظه های HDD ید طولایی در خراب شدن دارند و همین موضوع از دست رفتن اطلاعات را به یکی از دغدغه های اصلی کاربران آن ها بدل کرده است. بد نیست بدانید بر اساس آزمایشاتی که اخیرا صورت پذیرفته، SSD ها می توانند عملکرد به مراتب بهتری را از خود به نمایش بگذارند.

مجموعه The Tech Report برای اینکه متوجه میزان توان SSD ها شود، یک سال پیش تصمیم گرفت تا شش حافظه را تحت یک آزمایش مرگبار قرار دهند. این حافظه ها هر روز و به صورت مداوم وظیفه داشتند تا به انتقال فایل های بزرگ و کوچک بپردازند تا بدین گونه به مرور زمان میزان توانشان مشخص شود.

به تازگی ۴ عدد از حافظه های مذکور با مشکل مواجه شده اند و فعالیتشان متوقف گشته است. تمام این حافظه ها عملکردی بهتر از آنچه که تولید کننده، تعهدش را داده از خود بر جای گذاشته اند.

اما دو هارد دیگر همچنان مشغول به فعالیت هستند و تا کنون موفق شده اند بیش از ۲ پتابایت فایل را منتقل نمایند. بد نیست اشاره کنیم که SSD های مذکور محصولاتی از سامسونگ و Kingston هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع که کاربر عادی ممکن است به صورت سالیانه تنها چند ترابایت فایل را به حافظه SSD خود منتقل نماید، باید گفت که نتایج آزمایش The Tech Report بیان گر آن است که این حافظه ها قادر هستند تا هزاران سال بدون مشکل به فعالیت بپردازند.

نباید فراموش کرد که SSD ها عمر زیادی ندارند و به صورت قطع در سال های پیش روی با پیشرفت های بسیاری نیز مواجه می شوند.

نظرات ۲۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato