اپلیکیشن Hangouts با ظاهر متریال به روز می شود

اپلیکیشن Hangouts با ظاهر متریال به روز می شود

تمام اپلیکیشن های گوگل در حال به روز رسانی و دریافت ظاهری با زبان طراحی متریال هستند. اما در این بین روال بازطراحی برای برخی اپلیکیشن ها با سرعت کمتری انجام پذیرفته است.

به طور مثال این موضوع برای اپلیکیشن کروم با چند به روز رسانی انجام شد ولی در مورد اپلیکیشن های سری Play (مثل فروشگاه، بازی ها و غیره) چنین نبود و به سرعت ما طراحی متریال را در آنها دیدیم.

اپلیکیشن Hangout جزو مواردی است که با تاخیر زیادی به روز می شود ولی وب سایت Android Police به تصاویری دست یافته که به نظر می رسد این اپلیکیشن هم به زودی ملبس به طراحی متریال خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

hangout-03

تقریبا همه با اپلیکیشن Hangout آشنا هستیم. گوگل این اپلیکیشن را جایگزین Talk کرد و ما سرویس گفتگوی گوگل را در شکل و شمایل جدیدی با نام تازه در اختیار داریم. اما همانطور که تصاویر فوق هم دیده می شود، طراحی متریال در این اپلیکیشن آنطور که باید باعث تغییر ظاهری کلی آن نشده.

hangout-01

نشانه اصلی طراحی متریال، یعنی تغییر رنگ نوار مشکی به سبز تیره در این اپلکییشن هم دیده خواهد شد. همچنین منوی سمت چپ هم به شکل جدیدی تغییر یافته و نسبت به قبل ساده تر شده است. به سادگی با لمس آیکن های دایره شکل آدمک شما می توانید در بین حساب های کاربری خود جابجا شوید.

hangout-02

اما یکی از موارد نگران کننده در رابطه با این به روز رسانی، اصرار گوگل به نشان ندادن لیست دوستان آفلاین است. متاسفانه پس از تبدیل Talk به Hangout ما در لیست دوستان موارد آنلاین و آفلاین را مشاهده نمی کنیم و امیدواریم در نسخه نهایی مجددا این ویژگی را ببینیم. جالب اینکه گوگل در نسخه جدید دکمه Set Mood که برای مشخص کردن حال و هوای شخصی است را هم حذف کرده است.

جهت راهنمایی بیشتر، در تصاویر فوق، مورد سمت راست اپلیکیشن جدید و سمت چپ طراحی قدیم Hangout است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato