ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پست یافته
تکنولوژی

راهنمای خدمات الکترونیک: پیدا کردن گمشده ها در اینترنت

تا به حال در زندگی خود شی، مدرک یا وسیله تان را گم کرده اید؟ اگر یک شی گران بها یا یک مدرک شناسایی را گم کنید از چه راه هایی برای پیدا شدن آن ...

تا به حال در زندگی خود شی، مدرک یا وسیله تان را گم کرده اید؟ اگر یک شی گران بها یا یک مدرک شناسایی را گم کنید از چه راه هایی برای پیدا شدن آن کمک می گیرید؟

در دنیای امروزی سریع ترین، بهترین و آسان ترین راه حل مشکلات در وب ارائه می شود. آیا می دانید که برای پیدا کردن اشیاء، مدارک یا خودروی گم شده در ایران می توانید در اینترنت جستجو کنید؟

در این مطلب به شما خدمتی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آن بتوانید به صورت غیر حضوری از وضعیت مواردی که قبلا یاد شد با خبر شوید. با این کار بخشی از جنب و جوش ها و تلاش های فیزیکی شما برای پیدا کردن وسایل و مدارک گم شده کاهش یافته و می توانید اینترنتی آن را جستجو نمایید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سایت اینترنتی پست یافته

بخش یافته های شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از سال ها پیش تاسیس شده است. به مرور زمان و با پیشرفت فناوری، این واحد سایتی را برای اطلاع مردم از وسایل گم شده ایجاد نمود.

شما در صورت مفقود شدن مدارک خود می توانید از طریق سامانه پست یافته، آن را جستجو نموده و در صورت یافتن گم شده خود در این وب سایت، با تکمیل نمودن فرم در خواست که در سیستم موجود است، آن را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

لازم به ذکر است که اطلاعات موجود در این سایت مربوط به کل کشور بوده و هر ده روز یک بار به روز می گردد. تمامی مدارک از زمان پیدا شدن تا مدت سه ماه نزد شرکت پست نگهداری شده و پس از سپری شدن این مدت به سازمان مربوطه ارسال می شوند.

برای پیدا کردن گم شده خود لازم است پس از ورود به سایت بر روی گزینه جستجوی پیدا شده ها کلیک کنید.

پست یافته

پس از کلیک وارد صفحه زیر می شوید.

پست یافته

همانطور که در تصویر می بینید علاوه بر نام، نام خانوادگی و نام پدر، نآنچه که دنبال آن می گردید را مشخص کرده یا در همان حالت پیش فرض که «همه موارد» است باقی می گذارید.

نوع پیدا شده در این فرم عبارتند از : شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه، کارت های نظامی، کارت ملی، اسناد مالکیت، عقدنامه، وصیت نامه، دفترچه بیمه، مدارک بانکی، کارت های اعتباری بانکی، کارت دانشجویی و مدارک تحصیلی، کارت بیمه وسایل نقلیه، کارت وسایل نقلیه، سند،معاینه و سایر مدارک خودرو، پلاک وسایل نقلیه، پروانه ها و گواهی نامه ها، لوازم خانگی، انواع چک، طلا، جواهر و اشیای قیمتی، انواع کیف، انواع کارت شناسایی، اوراق سهام، کارت هوسمند سوخت، وسایل نقلیه ، دسته چک و کارت منزلت.

پست یافته

پس از پر کردن تمامی فیلدهای خواسته شده، اگر مواردی در پیدا شده ها وجود داشته باشد، سامانه برای شما لیست می کند. مانند تصویر زیر:

پست یافته

اما این سایت برای جستجوی خودرو یا مدارک وسایل نقلیه پیدا شده لینک و صفحه جدایی نیز در نظر گرفته است تا با اطلاعات کامل تر دنبال آنها بگردید. برای این کار بر روی جستجوی پیدا شده ها (خودرو) کلیک نمایید.

پست یافته خودرو

پس از کلیک به صفحه جستجوی پیدا شده های خودرو منتقل می شوید.

پست یافته خودرو

در این صفحه برای شروع جستجو باید نام مالک، نام خانوادگی، نام پدر، شماره پلاک و نوع پیدا شده را مشخص نمایید. پس از این کار اگر مورد درخواستی شما در لیست پیداشده ها باشد، برای شما نمایش داده می شود.

سوالات متداول کاربران درباره نحوه جست و جو اشیا گم شده در اینترنت

آیا میتوان اجناس گم شده در کوچه و خیابان را با اینترنت پیدا کرد؟

بله میتوانید اشیا گم شده در کوچه و خیابان را با جست و جو در سامانه های اجناس گم شده بیابید.

سایت جست و جوی اشیا گم شده در اینترنت چیست؟

شرکت پست ایران یک سایت به نام سامانه پست یافت دارد که میتوانید با جست و جو اجناس در آن اشیاء گم شده خود را بیابید.

وبسایت پست یافته چگونه کار میکند؟

با ورود به این سامانه وارد بخش جست و جوی پیدا شده ها شوید. اطلاعات درخواستی سایت را وارد کنید و اجناس پیدا شده را سرچ کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (48 مورد)
  • hadi davodi
    hadi davodi | ۷ آذر ۱۳۹۷

    سلام من درکشورکردستان شهراربیل پاسپورتم گمشده چکاربایدبکنم

  • Talib Hussain Hakimi
    Talib Hussain Hakimi | ۹ شهریور ۱۳۹۷

    سلام کارت بانکیم گم شده لطفا کمکم کنید

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی