صحبت های رئیس رگولاتوری از جشن رومینگ ملی تا کاهش قیمت اینترنت

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یک نشست خبری که به مناسبت یازدهمین سال تأسیس این سازمان برگزار شده بود، اطلاعاتی در مورد ترابرد پذیری شماره های همراه، عدم توسعه پهنای باند ثابت، کاهش قیمت اینترنت برای کاربران و اعلام اولتیماتوم به همراه اول به خاطر اختلالات ارائه داد.

علی اصغر عمیدیان از نهایی شدن پروانه جدید شرکت‌های انتقال داده (PAP) در جلسات آینده کمیسیون تنظیم مقررات خبر داد و گفت: در بخش همراه امکان توسعه پهنای باند وجود دارد اما هم اکنون در بخش ثابت برای مخابرات و PAP ها این قابلیت اجرایی نیست.

در ادامه با دیجیاتو  همراه باشید.

وی در پاسخ به سوالی درباره اعمال تخفیف زیرساخت و مخابرات برای شرکت های اینترنتی اظهار کرد: در مصوبه قبلی 35 درصد تخفیف اینترنت زیرساخت و 35 درصد تخفیف خدمات مخابرات پیش‌بینی شده بود که با اعمال این دو تخفیف شرکت‌ های PAP ، مبلغ 20 درصد تخفیف را برای کاربران اینترنت خانگی اعمال کنند. اکنون این دو رقم به 20 درصد تخفیف کاهش یافته تا تمام شرکت های ارائه دهنده اینترنت همین رقم را برای کاربران لحاظ کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در این باره مقرر شده که شرکت‌ های PAP که این تخفیف را اعمال کرده‌ اند و گزارش ممیزی و تأیید از رگولاتوری دارند، مبالغ تخفیف زیرساخت و مخابرات را نیز دریافت کنند.

رئیس رگولاتوری درباره تفکیک هزینه اینترنت از اینترانت که باعث کاهش پرداخت های کاربران می شود توضیح داد:این کار باید با توافق شرکت زیرساخت انجام شود و در آن منافع این شرکت و ارائه دهندگان محفوظ بماند. به این تفکیک و تاثیر آن بر هزینه تمام شده برای مشترکان معتقدیم اما در روش اجرا اختلاف وجود دارد.

وی در واکنش به اینکه شرکت دولتی زیرساخت در زنجیره اینترنت کشور نباید به دنبال سود باشد، گفت: ما نیز به این مساله معتقدیم، اما اگر هزینه ایجاد شبکه را دولت متقبل می شود، دیگر نباید هزینه نگهداری آن را پرداخت کند.

عمیدیان در خصوص اجرای ترابرد پذیری شماره (جابجایی شماره بین اپراتورهای تلفن همراه به اختیار مشترکان) بیان کرد: طبق برنامه‌ ریزی این کار تا 16 ماه پس از واگذاری مجوز نسل 3 اجرا خواهد شد و امضاهای قرارداد مرتبط با آن را نیز از اپراتورها گرفته‌ ایم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تا 12 بهمن عملیات اجرا شدن کامل رومینگ ملی توسط اپراتورهای تلفن همراه به پایان می رسد و در 22 بهمن جشن رومینگ ملی برگزار می شود.

او درباره اختلال اپراتور همراه اول به دلیل ارتقا به نسل بالاتر اظهار کرد: طبق اعلامی که به اپراتور مذکور شده این اختلال ها باید حداکثر تا بهمن ماه برطرف شود.

مطالب مرتبط

رگولاتوری: تخلف اپراتورها حذف بسته‌های پرمصرف بود نه افزایش قیمت

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد افزایش تعرفه‌ای در بسته‌های اینترنتی اپراتورها صورت نگرفته بود و تنها برخی از بسته‌های پرمصرف از درگاه‌ آنها حذف شده است. این در حالیست که برخی از بسته‌های اینترنتی اپراتورها به گفته کاربران در فضای مجازی افزایش قیمتی ۵۰ درصدی را تجربه کرده بود.در یکی دو... ادامه مطلب

تعرفه اینترنت موبایل در ایران: واکاوی یک معادله پیچیده

در حالی که «محمدجواد آذری جهرمی» به تازگی گفته بود که 5G به ایران رسیده و به‌زودی در تهران رونمایی می‌شود، دو اپراتور اصلی موبایل کشور با افزایش قیمت بسته‌های اینترنت، وزیر و معاونش را غافلگیر کردند.این تغییرات هم صدای کاربران را درآورد و هم از سوی وزارت ارتباطات «غیرقانونی» اعلام شد. اما ماجرا چیست؟... ادامه مطلب

افزایش قیمت و حذف بعضی بسته‌های بلند مدت اینترنت ایرانسل و همراه اول

دو اپراتور همراه اول و ایرانسل تغییراتی در بسته‌های اینترنت خود داده‌اند. این تغییرات باعث شده است تا برخی از بسته‌ها افزایش قیمت پیدا کنند و برخی دیگر نیز که نزد کاربران محبوب بودند، مانند بعضی بسته‌های بلند مدت، به شکل کامل حذف شوند. این تغییر در پایان هفته انجام و باعث شد کاربران زیادی... ادامه مطلب

مخابرات خبر داد: درخواست ۱۷۵ هزار مشترک برای راه‌اندازی سرویس VDSL

به گفته مدیر ارتباطات شرکت مخابرات ایران، ۳۳۰ هزار مشترک به مراکز مخابراتی برای راه‌اندازی VDSL مراجعه کرده‌اند و از این تعداد، ۱۷۵ هزار مشترک برای تبدیل از اینترنت ADSL به VDSL اعلام نیاز نموده‌اند و مخابرات ایران در حال فراهم کردن امکانات لازم برای این دسته از مشتریان است تا بتواند با تجهیزات لازم،... ادامه مطلب

جهرمی: همراه اول تا شهریور ماه 5G را به پنج نقطه تهران می‌آورد

وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه بزرگترین دیتاسنتر شمال غرب و غرب کشور توسط همراه اول اعلام کرد که تجهیزات فناوری 5G وارد ایران شده‌اند و تا پایان شهریورماه در ۵ نقطه تهران این خدمات عرضه خواهند شد.جهرمی خبر می‌دهد که تا شهریورماه ۵ نقطه از تهران 5G راه‌اندازی خواهد شد و این پروژه را بسیار... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: در سال ۹۸ حدود ۵۵ درصد درآمد عملیاتی خود را به دولت دادیم

مدیرعامل همراه اول در مراسم افتتاحیه بزرگترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور، جدیدترین آمارهای این اپراتور را بیان کرد اما نکته‌ای که در این میان مهم به نظر می‌رسید، آمارهایی بود که حکایت از سهم دولت از درآمدهای همراه اول داشت.«مهدی اخوان بهابادی»، مدیرعامل همراه اول اعلام کرد که این اپراتور در سال... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟