گوگل سرویس News را در اسپانیا از دسترس خارج می کند

گوگل سرویس News را در اسپانیا از دسترس خارج می کند

سرویس Google News در اسپانیا، پس ۱۶ دسامبر، تعطیل خواهد شد. به گفته گوگل، این سرویس، دو هفته پیش از اجرا شدن قانون Google tax، از دسترس خارج می شود. این قانون، که در ماه اکتبر تصویب شد، گوگل را موظف می کند در صورت استفاده از محتوای سایت های خبری و حتی جمله بندی تیتر آنها در صفحه اخبار سایتش، به سایت های خبری هزینه پرداخت کند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به جای پرداخت این هزینه، گوگل تصمیم گرفته است تا این سرویس به طور کامل در اسپانیا تعطیل کند. گوگل ادعا می کند، با توجه به عدم نمایش تبلیغات، درآمدی از طریق News ندارد؛ در نتیجه پرداخت چنین هزینه هایی منطقی نخواهد بود. همچنین، نمایش وبسایت های اسپانیایی در تمام ویرایش های News نیز متوقف خواهد شد.

اسپانیا تنها کشوری نیست که از سرویس های مفید این شرکت محروم شده است. در ماه اکتبر، گوگل به دلیل اعتراضات نشریات محلی، مجبور شد سرویس News در آلمان را به نمایش تیتر و تصاویری کوچک از مطالب محدود کند. مالک یکی از شبکه های صاحب برخی وبسایت های آلمانی، رسما تایید کرد که جهت پشتیبانی از این قانون، به پای خود شلیک کرده است. همانطور که احتمالا می توانید حدس بزنید، پس از عملی شدن این قانون، ترافیک وبسایت های او کاملا تغییر کرد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato