اتومبیل های خودران چگونه حمل و نقل را برای همیشه تغییر خواهند داد؟

اتومبیل های خودران امروزه چیزهایی لوکس به حساب می آیند و حتی شاید ما را به یاد فیلم های علمی تخیلی بیاندازند. اما با ورود به سال ۲۰۱۵ اوضاع احتمالا اندکی متفاوت می شود. ممکن است اتومبیل های خودران نتوانند به سرعت جایگزین ماشین های معمولی و راننده ها شوند، اما این خودروها در این سال و سال های آینده با چه سرعتی وارد زندگی ما خواهند شد؟

در این مطلب گفته ها و ناگفته ها در خصوص این خودروها و تغییری که می توانند در حمل و نقل و سبک زندگی ما داشته باشند پرداخته شده. با دیجیاتو در ادامه همراه باشید.

چرا اتومبیل های خودران باید وارد زندگی مان شوند؟

2-Jurvetson_Google_driverless_car_trimmed-640x426

بیایید ابتدا از خود سوال کنیم که اصولا چرا این خودروهای رباتیک باید به خیابان ها و جاده ها وارد شوند؟ پاسخ ساده است: این خودروها فاقد قید و بندها و محدودیت های انسانی هستند.

همه می دانیم که ما آدم ها در کل راننده های بی نقصی نیستیم. ما تحت شرایط جاده و خیابان و ترافیک عصبانی می شویم، بیش از توجه به مسیر به تلفن هوشمند یا سایر چیزها توجه داریم و اگر ما با عابر یا اتومبیل تصادف نکنیم احتمال اینکه راننده ای دیگر با ما تصادف کند وجود دارد. گاهی اوقات حتی ما با اجسام و اشیاء ثابت هم تصادف می کنیم! بد نیست بدانید در آمریکا سالانه ۳۰ هزار نفر در تصادفات خودرو کشته می شوند. آمار های کشور عزیز خودمان را هم که بارها خوانده و شنیده اید.

اما در مقابل، اتومبیل های خودران در قیاس با ما راننده های پر از ایراد، به مراتب امن تر هستند. آنها خوابالوده نمی شوند، حواسشان به چیز دیگری پرت نمی شود، هیچ نقطه کوری در اطراف ماشین ندارند و هیچ فکر و خیالی ذهنشان را درگیر نمی کند. تنها چیزی که این ربات ها به آن می اندیشند رسیدن از نقطه الف به نقطه ب در بالاترین حد امنیت است. این خودروها حتی ممکن است با یکدیگر مکالماتی برقرار کنند تا بتوانند با سرعت و امنیتی بیشتر مسافران خود را به مقصد برسانند.

اتومبیل های خودران گوگل پس از طی هزاران کیلومتر مسیر آزمایشی تنها دو تصادف بسیار ناچیز داشته اند که مقصر آن تصادف ها هم رانندگان انسانی بوده اند.

البته نباید مزایای حمل و نقل انسانی را هم دست کم گرفت. اما در حال حاضر حداقل برخی وسائل حمل و نقل خودکار را می توان در بسیاری از کارخانه ها، انبارها و معادن به کار گرفت.

تکنولوژی اتومبیل های خودران چگونه است؟

3-Googles_Lexus_RX_450h_Self-Driving_Car-620x500

خودروهای گوگل از یک چشک لیزری که بر روی سقفشان نصب شده برای ترسیم یک نقشه سه بعدی از محیط اطرافشان استفاده می کنند. اطلاعات دریافتی با نقشه هایی که از پیش به ماشین داده شده ترکیب می شوند تا مجموعه این داده ها برای راندن امن ماشین و گذر از موانع مورد استفاده قرار گیرد.

اغلب این خودروها سنسورهای دیگری نیز با خود دارند که از جمله آنها ۴ رادار در جلو، عقب و طرفین ماشین است که دید کافی را به ماشین می دهد. همچنین یک دوربین در کنار آینه عقب قرار گرفته تا علائم و چراغ های راهنمایی را تشخیص دهد. به علاوه یک GPS، واحدی برای اندازه گیری اینرسی و ابزاری برای شناسایی وضعیت چرخ ها نیز در این خودروها وجود دارد که وضعیت مکانی و حرکتی خودرو قابل تشخیص باشد.

در ویدئوی زیر که در واقع پرزنتیشنی از دانشگاه استنفورد است، پروفسور سباستین ترون و کرسی اورمسون که مهندس گوگل است پروژه اتومبیل خودران گوگل را تشریح می کنند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/How+Google's+Self-Driving+Car+Works%20copy.mp4"]

درون خودروی گوگل چگونه است؟

در ویدئوی زیر که مربوط به سال ۲۰۱۲ است، یکی از اولین نمونه های خودروهای گوگل توسط استیو ماهان برای گشت زنی مورد آزمایش قرار می گیرد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Self-Driving+Car+Test_+Steve+Mahan.mp4"]

جالب ترین بخش داستان این است که استیو با ۹۵ درصد فقدان بینایی، از نظر قانون فردی نابینا محسوب می شود. و این خودرو خودران گوگل نشان می دهد که زندگی او می تواند به طور چشمگیری تغییر یابد.

همچنین اخیر گوگل از گروهی کوچک از خبرنگاران مانتن ویو نیز دعوت کرد تا ماشین خودرانش را تجربه کنند. کِیسی نیوتون از سایت ورج این تجربه را اینگونه بیان کرده است:

«اسپینوزا روی صندلی راننده نشست و ماشین به آرامی حرکت کرده و در مسیر قرار گرفت. تنها چیزی که می توان گفت این است که یک کامپیوتر واقعا داشت رانندگی می کرد؛ چرخ ها به صورت مستقل و بدون دخالت جانبی در حال حرکت بودند و فرمان هم مستقل حرکت می کرد، انگار که در دیزنی لند باشی.»

در واقع اتومبیل های خودران گوگل با سیستم خودکار و نیمه خودکار (که توسط راننده قابل کنترل باشند) تجهیز شده اند. اما امسال سرگئی برین از نمونه تازه ای از ماشین های خودران گوگل را رونمایی کرد که حداقل به ظاهر جذاب تر از نمونه های قبلی بود. این نمونه تازه کاملا خودکار بود. هیچ فرمان، پدال گاز یا ترمزی در کار نبود و حتی اگه می خواستید نمی توانستید آن را برانید.

در ویدئوی زیر حرکت این نمونه را تماشا کنید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/A+First+Drive.mp4"]

پتانسیل های بالقوه

ماشین های خودکار حالا اینجا هستند و در حال کار کردن. نباید شکی داشته باشیم که ما آنها را در سال های آتی در خیابان ها و جاده ها خواهیم دید. البته در این برهه گوگل چند مشکل قانونی برای عرضه آنها بازار دارد.

برای مثال یک وکیل در این باره می گوید قانونی برای استفاده از این تکنولوژی در برخی ایالت ها و کشورها نیست و در برخی مناطق دیگر فعل 'رانندگی' در قانون تنها به انسان ها اطلاق شده. استفاده از این ماشین ها به اعمال تغییر در برخی قوانین هم نیاز دارد.

در همین زمینه برخی قوانین در برخی مناطق اصلاح شده اند. در آمریکا، ایالت های کالیفرنیا، نوادا، میشیگان و فلوریدا قوانینی که ورود اتومبیل های خودران به جاده ها را محدود می کرده اصلاح کرده اند.

4-Driverless_Car_States-640x396

آینده حمل و نقل چه خواهد بود؟

به نظر می رسد آینده حمل و نقل برای همیشه متفاوت از امروز خواهد شد. از لحاظ قانونی طی سه تا پنج سال آینده همه موانع برداشته خواهند شد و این خودروها به واسطه پتانسیلی که در امنیت و عملکرد بهتر دارند می توانند ظرف یک تا دو دهه بسیار تا بسیار بهتر از رانندگان انسانی باشند. بله؛ تعجب نکنید. کار به جایی می رسد که باید در مورد اجازه رانندگی دادن به آدم ها بازنگری شود. البته باز هم مسائلی وجود دارند که جابجا کردن ما توسط ربات ها را به چالش می کشند.


شما چه فکر می کنید؟ آیا با توصیف هایی که در بالا شد، دوست دارید ماشین های فعلی با نمونه های کامپیوتری و خودکار تعویض شوند؟

مطالب مرتبط

خودرو برقی Origin رونمایی شد؛ تاکسی خودران مخصوص سفرهای اشتراکی

کمپانی کروز (Cruise) که از زیرمجموعه های جنرال موتورز (GM) محسوب می شود، از خودرو برقی خودران خود به نام اوریجین (Origin) رونمایی کرد. این اتومبیل فاقد فرمان و پدال بوده و مخصوص سفرهای اشتراکی ساخته شده است.اوریجین در نگاه اول به ون شباهت دارد و مکانیزم باز و بسته شدن درب های آن شبیه... ادامه مطلب

شارژ بی سیم تلفن همراه در تمامی نقاط کابین ایده نوین Yank Technologies در CES

شارژ بی سیم یکی از قابلیت هایی است که با فراگیر شدن آن در تلفن های همراه هوشمند، اخیرا مورد توجه خودروسازان قرار گرفته و آنها سعی می کنند محصولات خود را با این آپشن راهی بازار کنند. در خودروهای مجهز به شارژر بی سیم، مکانی مخصوص در کنسول میانی تعبیه شده که با قرار... ادامه مطلب

سورپرایز سونی در CES؛ رونمایی از خودرو به جای پلی استیشن ۵

در حالی که بسیاری منتظر رونمایی سونی از پلی استیشن ۵ یا دستکم ارائه اطلاعاتی درباره این کنسول بازی بودند، کمپانی ژاپنی با معرفی یک خودروی مفهومی مخاطبان نمایشگاه CES 2020 را انگشت به دهان گذاشت.هنوز اطلاعات چندانی درباره سدان مفهومی سونی در دست نیست اما ژاپنی ها در تولید آن با بزرگان حوزه صنعت... ادامه مطلب

۱۰ سال با گوگل؛ مروری بر دهه‌ای که یکی از ۵ کمپانی بزرگ جهان پشت سر گذاشت

گوگل، کمپانی محبوب و منفور همه دهه‌ای پر فراز و نشیب پشت سر گذاشت و موضوع صرفاً درباره تثبیت بیشتر جایگاهش در میان کمپانی‌های پیشرو تکنولوژی نبود. در سال ۲۰۰۹ این کمپانی در جمع ۲۰ کمپانی بزرگ جهان بود که به خاطر سال‌ها فعالیت در زمینه یوتوب، کروم و چیزهایی از این دست بود. اما... ادامه مطلب

هوش مصنوعی گوگل در تشخیص سرطان سینه رادیولوژیست ها را شکست داد

طبق یک مقاله تحقیقاتی که روز گذشته در نشریه نیچر منتشر شد گوگل برای کمک به پزشکان در تشخیص ساده تر سرطان سینه مشغول توسعه هوش مصنوعی جدیدی است. این مدل که عکس های گرفته شده با پرتو اکس (موسوم به ماموگرافی) را اسکن می کند، تشخیص های منفی کاذب را تا ۹.۴ درصد کاهش... ادامه مطلب

تحقیق جدید نشان می دهد پوست انگور برای یخ زدایی جاده ها بهتر از نمک است

با فرا رسیدن زمستان و بارش برف، جاده ها لغزنده شده و احتمال تصادف وسایل نقلیه بسیار افزایش می یابد. این مساله در شب و اوایل صبح که معمولا لایه ای از یخ روی سطح خیابان ها و جاده ها ایجاد می شود، بیشتر شدت پیدا می کند. برای مقابله با این شرایط، استفاده از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟